reklama

Kuijt se v létě po devíti letech vrátí do Feyenoordu

Dirk Kuijt Dirk Kuijt autor: Reuters
Čtyřiatřicetiletý fotbalista se s klubem dohodl na roční smlouvě, okamžitě ale uvedl, že angažmá si s největší pravděpodobností prodlouží, protože chce v Rotterdamu ukončit kariéru.

Rotterdam - Bývalý nizozemský reprezentant Dirk Kuijt se po sezoně vrátí z Fenerbahce Istanbul do Feyenoordu. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se s klubem dohodl na roční smlouvě, okamžitě ale uvedl, že angažmá si s největší pravděpodobností prodlouží, protože chce v Rotterdamu ukončit kariéru.

"Jsem zdravý a v létě se vrátím domů. Už se těším," citovala Kuijta agentura AP. "Dirk může hrát ještě hodně dlouho. Chtěl by se stát feyenoordským Ryanem Giggsem, takže u nás bude určitě déle než rok," přidal ředitel klubu Martin van Geel v narážce na záložníka Manchesteru United, který s fotbalem skončil loni ve čtyřiceti letech.

Kuijt ve Feyenoordu působil v letech 2003 až 2006 a stal se v jeho dresu nejlepším střelcem nizozemské ligy. Poté bývalý hráč Utrechtu strávil šest let v Liverpoolu a postoupil s ním do finále Ligy mistrů. Za Fenerbahce hrál stříbrný a bronzový medailista z mistrovství světa od června 2012.

reklama