Kuijt vystřílel Feyenoordu mistrovské oslavy. Ajax skončil druhý, český mistr má smůlu

14. 5. 2017 16:53
Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam získali po osmnácti letech nizozemský titul. Rozhodlo o tom až poslední 34. ligové kolo, v němž svěřenci Giovanniho van Bronckhorsta díky hattricku veterána Dirka Kuyta porazili Heracles Almelo 3:1. Feyenoord vyhrál ligu po patnácté.
Dirk Kuijt slaví svou druhou trefu do sítě týmu Heracles Almelo
Dirk Kuijt slaví svou druhou trefu do sítě týmu Heracles Almelo | Foto: Reuters

Rotterdam - Fotbalisté Feyenoordu získali v posledním kole nizozemské ligy mistrovský titul. Což není dobrá zpráva pro budoucího českého mistra, který potřeboval to, aby triumf získal Ajax Amsterdam a zároveň aby vyhrál finále Evropské ligy proti Manchesteru United.

Ajax zaostal za novým mistrem o jeden bod. Soutěž zakončil vítězstvím 3:1 v Tilburgu, při kterém český reprezentant Václav Černý zůstal na lavičce náhradníků.

Výsledky: Alkmaar - Utrecht 2:3, Arnhem - Roda Kerkrade 3:0, Deventer - Sparta Rotterdam 1:3, Feyenoord Rotterdam - Almelo 3:1, Haag - Excelsior Rotterdam 4:1, Heerenveen - Nijmegen 0:2, PSV Eindhoven - Zwolle 4:1, Tilburg - Ajax Amsterodam 1:3, Twente Enschede - Groningen 3:5.