Kuijt vystřílel Feyenoordu mistrovské oslavy. Ajax skončil druhý, český mistr má smůlu

Dirk Kuijt slaví svou druhou trefu do sítě týmu Heracles Almelo Dirk Kuijt slaví svou druhou trefu do sítě týmu Heracles Almelo autor: Reuters
Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam získali po osmnácti letech nizozemský titul. Rozhodlo o tom až poslední 34. ligové kolo, v němž svěřenci Giovanniho van Bronckhorsta díky hattricku veterána Dirka Kuyta porazili Heracles Almelo 3:1. Feyenoord vyhrál ligu po patnácté.

Rotterdam - Fotbalisté Feyenoordu získali v posledním kole nizozemské ligy mistrovský titul. Což není dobrá zpráva pro budoucího českého mistra, který potřeboval to, aby triumf získal Ajax Amsterdam a zároveň aby vyhrál finále Evropské ligy proti Manchesteru United.

Ajax zaostal za novým mistrem o jeden bod. Soutěž zakončil vítězstvím 3:1 v Tilburgu, při kterém český reprezentant Václav Černý zůstal na lavičce náhradníků.

Výsledky: Alkmaar - Utrecht 2:3, Arnhem - Roda Kerkrade 3:0, Deventer - Sparta Rotterdam 1:3, Feyenoord Rotterdam - Almelo 3:1, Haag - Excelsior Rotterdam 4:1, Heerenveen - Nijmegen 0:2, PSV Eindhoven - Zwolle 4:1, Tilburg - Ajax Amsterodam 1:3, Twente Enschede - Groningen 3:5.