reklama

Kulič skončil ve Spartě. Vrací se zpět do Boleslavi

Marek Kulič Marek Kulič autor: Reuters
Kulič strávil ve Spartě dva a půl roku

Mladá Boleslav - Fotbalový útočník Marek Kulič se vrací do Mladé Boleslavi a podepsal tam dvouletý kontrakt. Třiatřicetiletý forvard předtím oblékal dres pražské Sparty, kde strávil dva půl roku.

Informoval o tom mladoboleslavský mluvčí Petr Svěcený.

Středočeši však přijdou o svého nejlepšího střelce z uplynulé sezony Michala Papadopulose, jenž v pondělí úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku v Heerenveenu a s nizozemským celkem podepsal pětiletou smlouvu.

Kuličovi končí na Letné 30. června smlouva a vedení pražského klubu se rozhodlo ji neprodloužit.

Čtěte dále: Matušovič opouští Spartu. Míří do kyperského Limassolu

Hráč, který patří k nejzkušenějším ligovým fotbalistům, se již dnes hlásil na startu letní přípravy v Mladé Boleslavi. Během své kariéry nastoupil k 289 zápasům v nejvyšší soutěži, v nichž zaznamenal 62 branek.

Působil také v Lázních Bohdaneč, Drnovicích, Příbrami a Českých Budějovicích. Na svém kontě má dvanáct reprezentačních startů a tři góly.

Kulič by se měl v mladoboleslavské ofenzivě pokusit zacelit mezeru po Papadopulosovi, který byl v nedávno skončené sezoně s deseti brankami suverénně nejlepším střelcem týmu.

Čtyřiadvacetiletý útočník úspěšně prošel zdravotními testy v Heerenveenu a následně podepsal pětiletou smlouvu.

Člen širšího kádru české reprezentace se stane spoluhráčem Michala Švece a Milana Kopice. V pátém týmu uplynulé sezony nizozemské ligy si zahraje novou Evropskou ligu, která Mladé Boleslavi kvůli špatnému jaru unikla.

Papadopulos přišel do Mladé Boleslavi loni v létě. Předtím působil v Baníku Ostrava, Leverkusenu, Chotěbuzi a také v londýnském Arsenalu, kde sbíral zkušenosti v rezervním mládežnickém týmu

reklama