Španělé a Italové jsou po pěti zápasech kvalifikace stoprocentní

Aktualizováno 5. 9. 2019 23:03
Španělští fotbalisté zvítězili i v pátém duelu v kvalifikaci o postup na evropský šampionát 2020. V Rumunsku triumfovali 2:1, ačkoliv od 79. minuty hráli bez vyloučeného obránce Diega Llorenteho. Stoprocentní úspěšnost si udrželi také Italové, kteří po obratu v Arménii uspěli 3:1. Triumf Italů, kteří celý druhý poločas hráli v početní převaze, zařídil dvěma góly útočník Andrea Belotti.
Fotbalisté Itálie slaví vítězství v kvalifikaci Eura 2020 na půdě Arménie
Fotbalisté Itálie slaví vítězství v kvalifikaci Eura 2020 na půdě Arménie | Foto: Reuters

Španěly poslal v Bukurešti do vedení v 29. minutě z penalty kapitán Ramos. Bek Realu Madrid proměnil v kvalifikaci už třetí pokutový kop a celkově se radoval ze čtvrté trefy. Na rozdíl dvou branek zvýšil dvě minuty po pauze Alcácer, který stál na konci pohledné kombinace.

Utkání zdramatizoval v 59. minutě Andone. O dvacet minut později vyloučil rozhodčí Llorenteho, ale Rumuni krátkou přesilovku nezužitkovali. V základní sestavě domácích nastoupil slávistický záložník Stanciu, zatímco sparťanský brankář Nita zůstal na střídačce.

Na druhé místo se na úkor Rumunů posunulo Švédsko, které přehrálo Faerské ostrovy 4:0. Dvakrát se prosadil útočník Isak. Před Rumuny se dostalo i Norsko, jež doma přehrálo Maltu 2:0.

Arménie šla proti Italům do vedení v 11. minutě po Karapetjanově trefě. Vyrovnání obstaral po necelé půlhodině hry Belotti. V závěru úvodního poločasu dostal Karapetjan za úder loktem druhou žlutou kartou, ale outsider v oslabení favorizovaným hostům vzdoroval až do 77. minuty. Jenže poté Pellegrini vstřelil rozdílovou branku a tři minuty po něm se podruhé v utkání prosadil Belotti.

S tříbodovým odstupem za Itálií jsou Finové, kteří v Tampere porazili Řecko 1:0. V 52. minutě se o čtvrtou výhru Seveřanů z pěti duelů postaral z pokutového kopu útočník Pukki. Finové udělali další krok k historickému postupu na ME, na němž nikdy nestartovali. Díky výhře si udrželi pětibodový náskok na Bosnu a Hercegovinu, jež si poradila s Lichtenštejnskem 5:0. Mezi 80. a 89. minutou vsítili domácí čtyři branky.

Irové remizovali v Dublinu se Švýcarskem 1:1. Hosté vedli od 74. minuty po gólu Schära, jenže v 85. minutě rozhodl o dělbě bodů McGoldrick. Švýcaři ztrácejí na vedoucí Iry šest bodů, mají ale dvě utkání k dobru. Tři body za Irskem jsou po výhře 6:0 nad Gibraltarem Dánové, kteří navíc sehráli o duel méně. Dvě penalty proměnil Eriksen a dvakrát se mezi střelce zapsal Gytkjaer.

Ve skupině G Izrael doma remizoval se Severní Makedonií 1:1.