reklama

Zápas Anderlechtu v Lokerenu je z obavy terorismu zrušen

Hráči Anderlechtu mají dnes volno, jejich zápas v Lokerenu je z bezpečnostních důvodů odložen. Hráči Anderlechtu mají dnes volno, jejich zápas v Lokerenu je z bezpečnostních důvodů odložen. autor: Reuters
Anderlecht nakonec v Lokerenu dnes hrát nebude. Zápas je odložen kvůli hrozbě teroristického útoku. Ostatní zápasy kola belgické ligy by se odehrát měly.

Brusel - Dnešní večerní utkání belgické fotbalové ligy mezi Lokerenem a Anderlechtem bylo z bezpečnostních důvodů odloženo. Další zápasy kola by se měly odehrát podle plánu, ačkoliv krizový štáb země doporučil kvůli hrozbě terorismu jejich odložení.

Ostatní zápasy by se navzdory hrozbě měly hrát

V hlavním městě platí od zadržení třetího Belgičana podezřelého z napojení na teroristy z Paříže nejvyšší stupeň pohotovosti a úřady nabádají občany, aby se vyhýbali veřejným místům s vysokou koncentrací lidí.

Původně se hrát mělo

Podle zástupců belgické ligy se bezprostřední ohrožení týká především centra Bruselu, kde je mimo jiné uzavřené metro, a z toho důvodu původně jednomyslně rozhodli, že se víkendové kolo odehraje.

"Budeme maximálně respektovat bezpečnostní opatření pro kluby a v případě, že to bude nezbytné, budeme je konzultovat s místními orgány. Pokud se objeví konkrétní hrozba, místní úřady přikročí ke zrušení zápasu, jak je jejich povinností," uvádí se na stránce ligy.

Každý zápas je však posuzován jednotlivě a prozatím byl za vysoce rizikový označen jen duel v Lokerenu, který měl od 20:30 hrát s Anderlechtem. "Na takovém utkání je vždy přítomna federální policie, vzhledem k nebezpečí v Bruselu ale nemůže být v Lokerenu," uvedl klub na svém webu, kde informoval o odložení duelu.

reklama