reklama

Kweuke navštívil Dosoudila v nemocnici, ten mu faul vyčítá

Kweuke ošklivě zranil Dosoudila, ten jeho omluvu přijal spíše rezervovaně. Kweuke ošklivě zranil Dosoudila, ten jeho omluvu přijal spíše rezervovaně. autor: CPA
Kweuke se Dosoudilovi znovu omluvil, ale zraněný stoper jeho gesto přijal spíš rezervovaně. Dosoudil Kweukemu dál vyčítá, že jeho faul byl zcela zbytečný.

Praha - Útočník fotbalové Sparty Léonard Kweuke dnes v pražské motolské nemocnici navštívil mladoboleslavského obránce Radka Dosoudila, kterému ve středečním pohárovém utkání hrubým zákrokem zlomil holenní kost.

Kweuke se Dosoudilovi znovu omluvil, ale zraněný stoper jeho gesto přijal spíš rezervovaně. Dosoudil kamerunskému forvardovi dál vyčítá, že jeho faul byl zcela zbytečný.

Kweukeho ve čtvrtek disciplinární komise potrestala zákazem startu ve 12 zápasech. Je to nejvyšší postih, který kdy hráči za faul udělila. Dosoudil se zřejmě znovu zapojí do hry až na začátku příštího kalendářního roku.

Dosoudil: Nemůžu to brát tak, že se nic nestalo

"Je fajn, že Spartě ta věc není lhostejná. Vážil jsem si gesta pana (trenéra Sparty Vítězslava) Lavičky, který se omluvil hned po utkání. Kweuke také nějaké gesto udělal, v pořádku, ale nemůžu to brát přece tak, že se nic nestalo, všechno je dobré a jedeme dál," řekl ČTK Dosoudil.

Atmosféra v nemocničním pokoji tak byla spíše chladná. "Kweukeho omluvu jsem si vyslechl, ale to je asi tak všechno. Věc je přece daná: on mě zbytečně zfauloval a já kvůli tomu budu více než půl roku bez fotbalu. To mi přece žádná omluva nevrátí. Ale už se v tom moc pitvat nechci," prohlásil Dosoudil.

Sebral sílu a podíval se na záznam faulu

Ve čtvrtek v sobě prý sebral sílu a ze záznamu se podíval na osudný střet, při němž mu Kweuke přivodil zlomeninu holenní kosti. Dosoudil stále nedokáže pochopit, proč se jeho soupeř pustil do takového souboje.

"Utvrdil jsem se v tom, že to byla nepochopitelná věc. Věřím Kweukemu, že nejednal úmyslně a nohu mi zlomit nechtěl, ale následky jsou jasné. A svůj názor na věc jsem mu řekl i dnes," uvedl Dosoudil, který se po středeční operaci již cítí lépe. V sobotu dopoledne by se prý mohl přesunout do domácího léčení.

Neskutečná bolest, nikomu bych to nepřál

Třicetiletý zadák prý udělá všechno, aby se v plné síle vrátil na hřiště. "Je fakt, že za sebou mám nejhorší moment a pocity v kariéře. Když jsem viděl, jak je noha po Kweukeho faulu volná, tak člověk myslí na všechno možné. Navíc to byla neskutečná bolest, nepřál bych to nikomu," řekl Dosoudil.

Nyní v sobě prý nosí pozitivnější smýšlení. "Teď už to je trošku lepší. Musím věřit, dát se dohromady a udělat všechno, abych si zase co nejdřív zahrál na profesionální úrovni. To bude moje motivace. Ale stala se mi vážná věc a je jasné, že musím být trpělivý. Na druhou stranu nejsem první ani poslední člověk, komu se něco podobného stalo," řekl Dosoudil.

Teď bude svým spoluhráčům na dálku fandit, aby 17. května zvládli finálový zápas poháru proti Jablonci. "Kluci mi už slíbili, že to vyhrají pro mě," podotkl s úsměvem Dosoudil.

reklama