Kweuke zachránil Spartě remízu, Slovan může jít do čela

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
14. 4. 2012 20:55
Sparta - Teplice 2:2, Slovácko - Hradec Králové 0:3

Praha - Další bodovou ztrátu v sobotu utrpěl jeden z adeptů na titul, pražská Sparta. Před domácím publikem remizovala s Teplicemi 2:2, a na Letné tak nevyhrála již třetí z pěti jarních ligových klání. Dvoubrankový náskok Severočechů navíc Letenští stáhli až v poslední desetiminutovce zápasu.

Radost z výsledku svého rivala musí mít Liberec, který se v případě vítězství  v pondělní dohrávce s Ostravou vrátí do čela tabulky.

Nevyrovnané výkony Sparty, která před týdnem dokázala vyhrát právě v Liberci, ale také prohrát s Hradcem Králové či Příbramí, hodně nelibě nesou její fanoušci. Na vině je alespoň dle části z nich staronový generální manažer Jaroslav Hřebík, na nějž tribuny několikrát během utkání mohutně skandovaly "Hřebík ven".

České Budějovice gólem v závěru porazily Slavii
Titul možná protekl Štajnerovým WC. Boj o udržení smrdí

Remízovému výsledku dnes každopádně napomohly velké chyby v defenzivě Sparty. První branku zápasu totiž vstřelil v 32. minutě Martin Jindráček, k němuž se dostal balon po fatální minele Jiřího Jarošíka, jenž soupeři namazal balon přímo do gólové akce.

Druhou trefu Teplic hlavou přidal v 54. minutě na malém vápně nikým nehlídaný Petr Lukáš. Nicméně tento gól klidně mohl dát i některý ze dvou jeho spoluhráčů, kteří si do vápna Sparty naběhli, neboť pokrytý ani jeden z nich nebyl.

Sparta se v závěru utkání nadechla k náporu a nakonec se dočkala alespoň vyrovnání. O oba její góly se postaral Leonard Kweuke, který nejprve v 80. minutě tváří v tvář brankáři Grigarovi zahrál někdejšímu hráči Sparty na housle, a o tři minuty později se prosadil po autu do vápna Teplic efektními nůžkami.

Ač poté tribuny ještě hnaly Spartu za vítězstvím, další branka už nepadla. Sparta tak opět musí čekat na zaváhání svých soupeřů v boji o titul, tedy Liberce a Plzně.

Video ze zápasu Sparta - Teplice

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

V druhém dnešním duelu pětadvacátého kola Gambrinus ligy uspěl Hradec Králové na hřišti Slovácka, kde díky hattricku Vojtěcha Štěpána Východočeši zvítězili jednoznačně 3:0.

Posunuli se tak již na deváté místo tabulky před svého dnešního soupeře z Uherského Hradiště.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Teplice 2:2 (0:1)

Branky: 79. a 82. Kweuke - 31. Jindráček, 54. Lukáš. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Marek. ŽK: Jarošík, Pamič, Matějovský - Siva, Jindráček, Matula, Lukáš. Diváci: 9153.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič (81. J. Brabec) - Hušbauer, Holek (59. Kerič) - Sionko, Matějovský, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Stožický (83. Dolejš), Matula, Čajič, Siva, Vůch (90. Šalda) - Jindráček (90. Mujagič). Trenér: Rada.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

Branky: 15., 65. a 70. Štěpán. Rozhodčí: Ardeleánu - Chytil, Moláček. ŽK: Ondřejka, Trávník - Holeš, Zelený. Diváci: 4817.

Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk, Hlúpik (58. Pavelka), Daníček, Volešák, Trávník (68. Kovář) - Ondřejka, Došek. Trenér: Soukup.

FC Hradec Králové: Koubek - Hochmeister, Fukal (11. Dvořák), Plašil - Poděbradský, Šisler, Pávek, Zelený (88. Janoušek), Holeš - Štěpán (71. Mrázek), Černý. Trenér: Kotal.