reklama

Kweukeho oběť: Dosoudil po operaci, mimo hru bude 8 měsíců

Radek Dosoudil má po Kweukeho zákroku zlomenou holenní kost, lýtková vydržela Radek Dosoudil má po Kweukeho zákroku zlomenou holenní kost, lýtková vydržela autor: CPA
Brutální zákrok sparťana Kweukeho zlomil boleslavskému Dosoudilovi ve skutečnosti jen jednu kost. Léčba potrvá zhruba osm měsíců

Mladá Boleslav - První odhady mluvily o dvojité fraktuře nohy a roční pauze. Pro Radka Dosoudila, obránce Mladé Boleslavi, to nakonec dopadlo o malinko lépe.

Ale opravdu jen o malinko.

Brutální faul sparťana Lea Kweukeho (video zde) nakonec Dosoudilovi zlomil jen jednu kost. "Zlomenou má holenní, zatímco lýtková kost chválabohu vydržela," říká Jiří Koros, mluvčí boleslavského klubu.

"Radka už ve středu večer operovali v motolské nemocnici. Pozitivním zjištěním bylo i to, že zlomenina není tříštivá, zlom je čistý. Minimálnín dobu rekonvalescence odhadují lékaři na osm měsíců," dodává Koros.

K brutálnímu střetu došlo zkraje druhého poločasu odvetného pohárového utkání mezi Spartou a Boleslaví (více o utkání zde). Po odehrání míče šel Kweuke brutálně do šlapáku, podrážkou proti Dosoudilově stojné noze.

Webové stránky Sparty dnes zveřejnily Kweukeho omluvu:  „Moc mě to mrzí, je mi to opravdu líto. Chtěl bych se Radku Dosoudilovi omluvit, rozhodně jsem mu nechtěl ublížit. Šel jsem do souboje s cílem hrát míč."

Magerovy praskly křížové vazy

"Byla to nebezpečná hra podrážkou, takhle by do toho asi hráč jít neměl. Kweuke je ještě fyzicky tak disponován, že jeho šlápnutí bude asi třikrát horší než od jiného hráče," hodnotil faul bezprostředně po utkání boleslavský kouč Ladislav Minář (více zde).

"Leův faul patrně vycházel z přemotivovanosti. Je to však neomluvitelné a chtěl bych se Mladé Boleslavi a hlavně Radkovi Dosoudilovi za tento zákrok omluvit za celou Spartu," reagoval na situaci kouč Sparty Vítězslav Lavička (více zde).

Boleslavský kouč v zápase přišel o dva hráče, křížové vazy totiž praskly i Lukáši Magerovi. "Dnes či zítra půjde na magnetickou rezonanci, předběžná prognóza také mluví o osmi měsících bez fotbalu," říká mluvčí Koros.

Boleslavský klub na na velmi těžká zranění neuvěřitelnou smůlu. Zkraje sezony se zranili dva stopeři Smejkal a Rolko, vzápětí i útočník Chramosta.

Ten už na rozdíl od zmíněné dvojice obránců hrává a jeho góly pomohly Boleslavi dostat se přes Spartu do pohárového finále, ve kterém klub 17. května čeká Jablonec.

Kweuke: trest až na osm měsíců

Předtím však ještě Boleslavské čeká nedělní ligový duel, opět na Spartě, ve kterém jim bude scházet i ve středu vyloučený Johana.

Na dlouhodobé rekonvalescenci je po únorové operaci levého kolena další defenzivní hráč Tomáš Janíček. Podle webu Mladé Boleslavi pak zranění kromě již jmenovaných doléčují i Kysela, Zahustel, Šírl a Brunclík. Lazaret první kategorie...

Na druhé straně každopádně nenastoupí vyloučený Leonard Kweuke. Podle informací Aktuálně.cz by mu dnes disciplinární komise FAČR měla zastavit činnost a pozvat si ho na projednání případu na příští týden.

Při trestání faulů, jejichž následkem došlo ke zranění hráče, "které mělo za následek jeho odstoupení ze hry, zejména mělo-li za následek pracovní neschopnost postiženého", mluví disciplinární řád o zastavení činnosti na šest týdnů až osm měsíců.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama