reklama

Kweukeho přestup na spadnutí, na rakouský kemp už obr nejede

Hodina přestupu Lea Kweukeho do Turecka už se přiblížila Hodina přestupu Lea Kweukeho do Turecka už se přiblížila autor: CPA
Tým Sparty pojede na soustředění v Bad Leonfeldenu bez kamerunského útočníka Kweukeho. Ten by měl totiž co nevidět přestoupit do Turecka.

Praha - Na seznamu hráčů Sparty, kteří zítra zamíří na soustředění do rakouského Bad Lenfeldenu, už by podle zákulisních informací z Letné neměl figurovat útočník Leonard Kweuke.

Jednání o přestupu robustního kamerunského střelce do turecké ligy už jsou totiž v tak pokročilé fázi, že by podle všeho měla být finalizována do konce tohoto týdne.

Kweukeho chce 9. tým minulého ročníku turecké Super ligy Trabzonspor, 12. v minulé tabulce Sivasspor a postupující tým ze druhé ligy Rizespor.

Kweukeho transferní cenu snižuje fakt, že z tuctu zápasů, na které mu disciplinárka za faul na boleslavského Dosoudila vyměřila trest, mu pořád ještě osm mačů zbývá. Trest ale může být po uplynutí jeho poloviny snížen.

Jarošík neuplatnil opci

Do Rakouska každopádně nepojede ani Jiří Jarošík. Ten má na Letné platnou smlouvu do 30. června, s tím, že kontrakt počítal i s další opcí. Její podmínky sice Jarošík v uplynulé sezoně naplnil, ale došlo k dohodě mezi ním a Spartou, že opce uplatněna nebude. Jarošík tak bude od pondělka volným hráčem. Zájem o něj projevují australské kluby z Melbourne a Sydney.

Sparta včera představila trojici posil. Na pravý kraj obrany získala Lukáše Pauscheka ze Slovanu Bratislava, do středu zálohy na hostování Kamila Vacka (Chievo) a na levý kraj obrany reprezentanta Zimbabwe jménem Costa Nhamoinesu, ten příšel z polského Lubinu (více zde).

Oplátkou by do italského Chieva mohl z Letné odejít Manuel Pamič.

Vidlička si se Sigmou neplácnul

Se Spartou se nadále připravuje i Vlastimil Vidlička, o něhož projevovala zájem Olomouc. Představy klubu a hráče o finančních podmínkách případného kontraktu se ale lišily natolik zásadním způsobem, že k dohodě dojít nemohlo.

Získat místo na soupisce Sparty znovu zkusí Pablo Gil, který na jaře hostoval v Albacete, v tomto týdnu se zapojil do přípravy Sparty.

Mimo tým Sparty stojí brankář Milan Švenger a záložník Martin Zeman. Ti v minulé sezoně hostovali v Senici, resp. v Plzni. Na Letné se s nimi nepočítá, oba si tedy hledají angažmá, jednají údajně s několika českými kluby.

Adam Jánoš už byl Spartou uvolněn na hostování do Jihlavy.

reklama