Atlético rozstřílelo 5 góly Betis a je opět na dosah Barcy

27. 10. 2013 23:15
Atlético Madrid rozstřílelo v 10. kole španělské ligy Betis Sevilla 5:0 a udrželo si jednobodový odstup za první Barcelonou.
David Villa se podílel na vysoké výhře Atlétika dvěma góly a pomohl snížit vedení svého bývalého klubu z Barcelony opět jen na jeden bod. | Foto: Reuters

Madrid Atlético Madrid rozstřílelo v 10. kole španělské ligy Betis Sevilla 5:0 a udrželo si jednobodový odstup za první Barcelonou.

Fotbalisté Sevilly zdolali na svém hřišti, kam v příštím utkání Evropské ligy zavítá Slovan Liberec, Pamplonu 2:1. Poprvé od začátku sezony se tak posunuli do první poloviny tabulky.

Valencie prohrála regionální derby na hřišti Villarrealu vysoko 1:4 a zůstává jedenáctá, zatímco její soupeř drží překvapivé čtvrté místo.

Nováčkovi pomohl k vysoké výhře dvěma góly Mexičan Giovani Dos Santos, který je s šesti brankami čtvrtým nejlepším střelcem a v nedělním utkání navíc trefil tyč a neproměnil penaltu.

V dresu Atlétika zářili Villa s Torresem

Atlétiku pomohla doma proti Betisu rychlá vedoucí branka. Při debutu v základní sestavě se trefil talentovaný záložník Óliver Torres, který na první ligový v kariéře potřeboval 13 vteřin.

Zaznamenal tak historicky nejrychlejší gól madridského celku. V La lize bylo dřív po úvodním hvizdu k vidění jen devět gólů, rekord drží Joseba Llorente z Valladolidu se sedmi sekundami.

Po přestávce vylepšil skóre kanonýr David Villa, který nejprve v 53. minutě využil centr Filipeho Luise hlavou a za čtyři minuty se uvolnil v pokutovém území a trefil se levačkou.

Následně navýšil své vedení v tabulce střelců jedenáctým zásahem Diego Costa a v nastavení uzavřel skóre Gabi.

Sevilla další kolaps nepřipustila

Druhému sevillskému týmu nahrálo vyloučení stopera Osasuny Damiáa Abelly po stažení unikajícího Gameira v 35. minutě.

Deset minut po přestávce využil přesilovku kapitán Ivan Rakitič, který z první poslal k zadní tyči centr Stéphana Mbii, druhou branku přidal čtvrt hodiny před koncem Jairo Samperio.

Osasuna snížila tři minuty před závěrečným hvizdem zásluhou hlavičky Oriola Riery, Sevilla ale nedopustila opakování kolapsu z předchozího kola, kdy v posledních deseti minutách ztratila dvoubrankové vedení nad Valladolidem a nakonec remizovala 2:2.

Výsledky 10. kola:

FC Sevilla - Pamplona 2:1
Branky: 55. Rakitič, 75. Samperio - 87. Riera)

Sestava Sevilly: Beto - Figueiras, Carrico, Pareja, Moreno - Samperio, Mbia (77. Cristóforo), Rakitič, Machín - Bacca (84. Rusescu), Gameiro (64. Perotti).

Villarreal - Valencie 4:1 (49. a 84. Dos Santos, 17. Uche, 22. Pérez - 63. Ricardo Costa), San Sebastian - Almería 3:0 (15. a 50. Griezmann, 55. Ángel), Atlético Madrid - Betis Sevilla 5:0 (53. a 57. Villa, 1. Torres, 65. Costa, 90.+3 Gabi).

1. FC Barcelona 10 9 1 0 30:7 28
2. Atlético Madrid 10 9 0 1 26:7 27
3. Real Madrid 10 7 1 2 20:11 22
4. Villarreal 10 6 2 2 19:10 20
5. Getafe 9 5 1 3 14:11 16
6. Bilbao 9 5 1 3 15:13 16
7. Levante 10 4 4 2 12:14 16
8. Espaňol Barcelona 10 4 2 4 12:14 14