Pomlácená Barcelona rozstřílela Betis, přišla ale o Messiho

10. 11. 2013 22:50
Lionel Messi odstoupil už ve 22. minutě, přesto si Barcelona na hřišti Betisu Sevilla poradila. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony sice vyhráli ve 13. kole nejvyšší španělské soutěže na půdě posledního Betisu Sevilla 4:1, ovšem postupně museli pro zranění vystřídat Leo Messi, Neymar i Cesc Fabregas.

Katalánský celek vede Primera division o tři body před Atlétikem Madrid, které jen remizovalo na půdě nováčka z Villarrealu 1:1. Další madridský tým - Real - je zpět o další tři body.

Barca rozhodla dvěma slepenými góly

Barcelona si před půl hodiny nevěděla rady s tvrdou a vysunotou obranou Betisu, na kterou doplatil už po 20 minutách hry hvězdný Argentinec Messi.

Když ale ve 36. minutě sklapla ofsajdová past domácích naprázdno a Neymar otevřel střelou do prázdné branky skóre a o necelou minutu zvýšil po sólové akci Pedro, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Hosté následně kontrovali děj utkání a po změně stran se dvakrát prosadil Fabregas - nejdříve nohou, poté hlavou. Ovšem stejně jako Messi v úvodu a po hodině hry Neymar, tak i nejproduktivnější hráč zápasu (2+1) musel v 80. minutě nedobrovolně do šaten.

Až když na hřišti nebyl ani jeden z hvězdného tria ofenzivních hráčů katalánského celku, dočkali se snaživí domácí alespoň čestného úspěchu. Po penaltovém zákroku Daniho Alvese na Matillu se prosadil z penaltového puntíku Molina.

Atlético remizovalo poprvé v sezóně

Vůbec první remízu Atlética v tomto ligovém ročníku zařídily na obou stranách vlastní branky. Už ve druhé minutě srazil míč po centru Juanfrana za svého brankáře Mario Gaspar.

Právě Juanfran si ale deset minut před koncem po pasu Francouze Jérémyho Perbeta počínal podobným způsobem, a nechtěně tak pomohl Villarrealu k bodovému zisku.

Villarreal je s 24 body čtvrtý, na třetí Real Madrid ztrácí sedm bodů.

Výsledky 13. kola:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:3 (23. García - 3. Fazio, 10. Vitolo, 58. Bacca), Valencie - Valladolid 2:2 (29. Pabón, 75. Feghouli - 9. Guerra, 50. García), Villarreal - Atlético Madrid 1:1 (79. Juanfran vlastní - 2. Mario vlastní), Betis Sevilla - FC Barcelona 1:4 (90.+2 Molina z pen. - 63. a 79. Fábregas, 35. Neymar, 37. Pedro).

1. FC Barcelona 13 12 1 0 38:8 37
2. Atlético Madrid 13 11 1 1 31:9 34
3. Real Madrid 13 10 1 2 35:17 31
4. Villarreal 13 7 3 3 21:13 24
5. Bilbao 13 7 2 4 20:18 23
6. Getafe 13 6 2 5 17:14 20
7. San Sebastian 13 4 5 4 19:17 17
8. Granada 13 5 2 6 11:13 17