VIDEO Barcelona vyhrála derby díky nesmyslné penaltě

Aktualizováno 29. 3. 2014 22:00
Fotbalisté FC Barcelona vyhráli v rámci 31. kola španělské BBVA Ligy městské derby na hřišti Espaňolu 1:0 a v tabulce se posunuli na první místo o dva body před Atlético Madrid.
Lionel Messi rozhodl v 77. minutě barcelonské derby z penalty, která však vůbec neměla být nařízena. | Video: youtube.com

Barcelona - Fotbalisté FC Barcelona vyhráli v rámci 31. kola španělské BBVA Ligy městské derby na hřišti Espaňolu 1:0 a v tabulce se na chvíli posunuli na první místo před Atlético Madrid.

Atlético však ve večerní dohrávce na hřišti Bilbaa vyhrálo 2:1 a udrželo si jednobodový náskok na Barcelonu.

Nutno však dodat, že Barceloně k výhře v derby pomohla nesprávně nařízená penalta, kterou v 77. minutě proměnil Lionel Messi, a zaznamenal 23. ligový zásah v sezoně.

Rozhodčí totiž nepostřehl, že domácímu Javimu Lópezovi míč hodil na ruku v pokutovém území Espaňolu paží útočník Barcy Neymar.

Sudí Clos Gómez navíc v prvním poločase odepřel evidentní penaltu Espaňolu, když Javier Mascherano udeřil v pokutovém území paží do obličeje záložníka soupeře Stuaniho.

Atlético vyhrálo popáté za sebou

Espaňol navíc dohrával o deseti mužích, v 83. minutě totiž brankář Kiko Casilla zasáhl míč rukou po střele Messiho mimo pokutové území, a protože už měl Espaňol všechny tři střídání vyčerpány, musel zápas dochytal právě López, který si připsal dva úspěšné zákroky.

Bilbao, které je v tabulce čtvrté, již v šesté minutě vedlo zásluhou Ikera Muniaina, jenž přehodil vyběhnutého brankáře Thibauta Courtoise.

Madridský tým zareagoval o šestnáct minut později: Diego Costa se trefil ve čtvrtém ligovém zápase v řadě a připsal si 25. trefu v sezoně. V tabulce střelců je druhý, dva góly za Cristianem Ronaldem z Realu Madrid.

V 55. minutě domácí bránící hráč tečoval míč přesně na hlavu Kokemu, který vstřelil rozhodující gól jinak vyrovnaného utkání. Atlético vyhrálo v La lize páté utkání za sebou.

Výsledky 31. kola:

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:1 (77. Messi z pen.), Vigo - FC Sevilla 1:0 (87. Nolito z pen.), Bilbao - Atlético Madrid 1:2 (6. Muniain - 22. Costa, 55. Koke), Real Madrid - Vallecano 5:0 (68. a 70. Bale, 15. Ronaldo, 55. Carvajal, 78. Morata).

1. Atlético Madrid 31 24 4 3 69:22 76
2. FC Barcelona 31 24 3 4 89:25 75
3. Real Madrid 31 23 4 4 86:32 73
4. Bilbao 31 16 8 7 53:34 56
5. FC Sevilla 31 14 8 9 55:46 50
6. San Sebastian 30 14 7 9 53:43 49
7. Villarreal 30 14 6 10 50:36 48
8. Valencie 30 11 7 12 43:42 40