Barcelona po jedenácti výhrách padla doma s Málagou

21. 2. 2015 18:28
Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli v duelu 24. kola španělské ligy s Málagou 0:1
Barcelona je na kolenou, doma si nedokázala poradit s Málagou
Barcelona je na kolenou, doma si nedokázala poradit s Málagou | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli v duelu 24. kola španělské ligy s Málagou 0:1, a nenavázali tak na předchozích jedenáct vítězných soutěžních zápasů v řadě. Jediný gól zápasu vstřelil v sedmé minutě Juanmi.

Atlético Madrid zvládlo večerní duel s Almerií, na výsledku 3:0 se výraznou měrou podílela útočná dvojice Mandžukič-Griezmann.

Katalánský celek do utkání nevkročil dobře, což potrestal po dlouhém výkopu brankáře Kameniho a chybě obránce domácích Alvese jedenadvacetiletý útočník Juanmi a připsal si pátou trefu v sezoně.

Druhý tým španělské ligy se snažil o vyrovnání a zejména v závěru měl hned několik slibných příležitostí, Málaga ale byla rovnocenným soupeřem, což dokládá i celkový poměr střel 11:11. Barcelona tak podruhé v sezoně odevzdala na stadionu Camp Nou plný počet bodů a vedoucí Real Madrid bude mít v nedělním utkání na hřišti Elche možnost odskočit na rozdíl čtyř bodů.

"Nebylo by správné v souvislosti s porážkou ukazovat na jednotlivé hráče. Tým nehrál na potřebné úrovni. Všechny naše útoky v druhém poločase vedly k soupeřovým únikům. Snažili jsme se neustále útočit středem hřiště, bylo pro nás ale velmi těžké vytvořit si šance a hráli jsme příliš neorganizovaně. Rád bych si myslel, že to byla pouze náhoda, ale uvidíme, co se stane v příštích týdnech," zhodnotil zápas kouč Barcelony Luis Enrique.

Do vedení v utkání proti Almeríi dostal Atlético ve 13. minutě z penalty chorvatský reprezentant Mandžukič, který se dále asistencemi podílel na obou Griezmannových gólech. Francouz se v posledních pěti ligových utkáních trefil šestkrát a se 14 brankami na kontě se zařadil na čtvrté místo v tabulce střelců španělské ligy.

Valencie potřetí v řadě vyhrála, na půdě poslední Córdoby ale rozhodl o tříbodovém zisku až v 81. minutě Piatti. Zůstala tak i po 24. kole na čtvrtém místě o tři body za třetím Atléticem.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

FC Barcelona - Málaga 0:1(7. Juanmi), Córdoba - Valencie 1:2 (74. Ghilas z pen. - 38. Gomes, 81. Piatti), Atlético Madrid - Almería 3:0 (20. a 29. Griezmann, 13. Mandžukič z pen.),

22:00 La Coruňa - Vigo.

1. Real Madrid 23 19 0 4 72:22 57
2. FC Barcelona 24 18 2 4 67:14 56
3. Atlético Madrid 24 17 2 5 50:22 53
4. Valencie 24 15 5 4 43:21 50
5. FC Sevilla 23 14 3 6 39:26 45
6. Villarreal 23 12 5 6 37:22 41
7. Málaga 24 11 5 8 26:27 38