Atlético po remíze se Sevillou zůstalo druhé, poprvé pod Zidanem ztratil Real

Aktualizováno 24. 1. 2016 22:41
Zaváhání Atlética nevyužil městský rival Real, který na hřišti Betisu Sevilla také jen remizoval 1:1.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid se nevrátili po 21. kole do čela španělské ligy. S FC Sevilla pouze remizovali 0:0 a jsou druzí o skóre za Barcelonou, která má navíc zápas k dobru. Zaváhání Atlética nevyužil městský rival Real, který na hřišti Betisu Sevilla také jen remizoval 1:1.

Brankář Atlética Jan Oblak v pátém utkání za sebou udržel čisté konto. Jeho tým se pyšní suverénně nejlepší obranou v La Lize, když v 21 zápasech inkasoval pouze osm gólů.

Příliš velkých šancí diváci na stadionu Vicente Calderóna neviděli, nejblíže gólu byl v 53. minutě útočník Atlética Griezmann, který po Cokeho centru hlavou trefil tyč. Atlético nevyužilo ani půlhodinovou přesilovku po vyloučení Vitola, Sevillu několikrát podržel brankář Rico.

Betis Sevilla a Real Madrid šly o poločase do šaten za překvapivého stavu 1:0 pro domácí, o který se v osmé minutě krásnou ranou zpoza vápna postaral Cejudo. Po změně stran Real zvýšil aktivitu a v 71. minutě se dočkal vyrovnání, když po Rodríguezově přihrávce zakončil akci střelou do odkryté branky Benzema a oslavil 17. gól v sezoně.

Obrat mohli následně dokonat Rodríguez i Benzema, domácí ale podržel gólman Adán. Real tak prodloužil sérii bez prohry na šest zápasů, Betis poosmé v řadě nezvítězil.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Vallecano - Vigo 3:0 (21. Miku, 26. Tito, 36. Jozabed), Bilbao - Eibar 5:2 (12. a 52. Aduriz, 27. Merino, 40. Laporte, 80. vlastní Dos Santos - 4. a 50. z pen. Bastón), Atlético Madrid - FC Sevilla 0:0, La Coruňa - Valencie 1:1 (27. Pérez - 90.+3 Negredo), Betis Sevilla - Real Madrid 1:1 (8. Cejudo - 71. Benzema)