Barca málem potřetí v řadě padla, zápas otáčela až v závěru

Aktualizováno 8. 11. 2014 22:12
Fotbalová Barcelona odvrátila třetí ligovou porážku v řadě až v závěru utkání s Almerií.
Lionel Messi a spol. slaví vítězství Barcelony
Lionel Messi a spol. slaví vítězství Barcelony | Foto: Reuters

Almería - Fotbalisté Barcelony dvěma brankami ve druhém poločase odvrátili hrozbu třetí porážky ve španělské lize za sebou. Na hřišti Almeríe zvítězili 2:1 a zůstávají v tabulce dva body za prvním Realem Madrid, který suverénně zdolal Vallecano 5:1.

Almería se dostala do vedení nad Katalánci osm minut před přestávkou, kdy přišel o míč Lionel Messi a na konci rychlého protiútoku domácích byl francouzský útočník Thievy Bifouma.

Trenér Luis Enrique zareagoval na nepříznivý vývoj skóre nasazením střídajících hvězd Luise Suáreze a Neymara a právě jejich spolupráce vedla k vyrovnání. Suárez připravil v 73. minutě gól pro Neymara a přesnou asistencí se podílel i na rozhodující brance Jordiho Alby devět minut nato.

Real rozstřílel v madridském derby Vallecano 5:1 a pohlídal si první místo v tabulce. Favorita poslal do vedení v deváté minutě Gareth Bale, který po přihrávce Toniho Kroose mohl gólově oslavit návrat do základní sestavy.

Pět minut před změnou stran zvýšil po rohu Sergio Ramos, ale ještě v první půli stačil snížit po hrubce v obraně Realu Alberto Bueno. Po přestávce však "Bílý balet" potvrdil roli favorita a skóre v debakl postupně změnili Kroos, Karim Benzema a Cristiano Ronaldo.

Portugalec Ronaldo se trefil v La lize i v desátém zápase, do kterého v tomto ročníku zasáhl, a vede tabulku střelců s osmnácti brankami.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Almería - FC Barcelona 1:2 (37. Bifouma - 73. Neymar, 82. Alba), Getafe - Elche 0:0, Real Madrid - Vallecano 5:1(9. Bale, 40. Ramos, 56. Kroos, 60. Benzema, 83. Ronaldo - 44. Bueno), Málaga - Eibar 2:1 (53. Juanmi, 90. Amrabat z pen. - 42. Arruabarrena), Vigo - Granada 0:0.

1. Real Madrid 11 9 0 2 42:11 27
2. FC Barcelona 11 8 1 2 25:5 25
3. Valencie 10 7 2 1 23:9 23
4. Atlético Madrid 10 7 2 1 19:9 23
5. FC Sevilla 10 7 1 2 17:10 22
6. Málaga 11 6 3 2 14:9 21
7. Vigo 11 5 5 1 17:11 20
8. Villarreal 10 4 2 4 14:12 14