reklama

Lafata: Hattrick je fajn. Musíme ale čekat na ztrátu Plzně

David Lafata byl po prvním hattricku za Spartu, navíc v tak důležitém zápase, po delší době opět středem pozornosti. David Lafata byl po prvním hattricku za Spartu, navíc v tak důležitém zápase, po delší době opět středem pozornosti. autor: CPA
Téměř čtyři roky fotbalisté Sparty neporazili Mladou Boleslav a téměř celý první poločas zápasu 27. kola Gambrinus ligy to vypadalo, že se neradostná série Sparty se Středočechy natáhne.

Mladá Boleslav - Téměř čtyři roky fotbalisté Sparty neporazili Mladou Boleslav a téměř celý první poločas zápasu 27. kola Gambrinus ligy to vypadalo, že se neradostná série Sparty se Středočechy natáhne.

Ve druhé minutě nastavení první půle se však prosadil David Lafata, čímž Spartu výrazně nakopnul, a ta ve druhém poločase skórovala ještě třikrát.

Hattrick, vůbec první po svém zimním příchodu do Sparty, zaznamenal právě Lafata, a především jemu mohou spoluhráči a fanoušci Sparty děkovat za to, že Sparta tři kola před koncem soutěže ztrácí na vedoucí Plzeň už jen dva body.

"Je to krásný pocit, dát po dlouhé době zase hattrick, navíc první ve Spartě, ale dneska pro nás bylo mnohem důležitější to vítězství," řekl novinářům po zápase jednatřicetiletý útočník, který v součtu s góly vstřelených za Jablonec nastřílel v tomto ligovém ročníku 20 branek.

Davide, dneska jste měl víc šancí. Nemrzí Vás, že jste nedal ještě více gólů?
Bylo by ode mě asi neskromné chtít vstřelit víc gólů, je pravda, že jsme dneska těch šancí měli víc a to vítězství mohlo být výraznější, ale kdyby nám před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme čtyři nula, tak to beru všemi deseti.

Jak moc vám pohl Váš gól do přestávky?
Do toho gólu to od nás bylo bylo hodně nervózní, hodně nám pomohl. I když to padlo se štěstím, byl to přesně ten gól, který jsme potřebovali. Toho hattricku si cením jako všech ostatních, musím ale říct, že to byl asi můj nejvydařenější zápas tady.

Co jste vůbec říkal na včerejší překvapivou výhru Slavie v Plzni?
Ta výhra Slavie určitě byla povzbuzení, my jsme ale měli problémy sami se sebou, takže jsme věděli, že si tu výhru stejně musíme uhrát sami. Myslím, že Slavii dávat nic nemusíme, ono už sama výhra v Plzni stojí za oslavu.

Po čtyřech zápasech bez výhry jste tuto neradostnou sérii ukončili. Jak moc vám to pomůže do posledních tří zápasů?
Doufám, že nás ta výhra nakopne a že teď zase uděláme nějakou vítěznou šňůru. Věříme, že z nás ten velký tlak spadne, pomůže nám i to delší volno, které nám určitě všem jen prospěje. Ten program teď byl hodně nahuštěný, a když se prohrává, tak je to o to těžší. Teď nám může jen prospět, že na fotbal chvíli zapomeneme.

Myslíte si, že jste Plzeň dostali touto vysokou výhrou pod tlak, který poslední zápasy brzdil vás?
Stáhli jsme sice ten náskok na dva body, ale pořád se nic nezměnilo. Pořád to nemáme ve svých rukou a musíme čekat na zaváhání Plzně. Je ale jasné, že uděláme všechno pro to, abychom příští zápas v Brně vyhráli.

Plzeň má po tomto kole lepší skóre už jen o tři vstřelené góly, mysleli jste na to na hřišti?
Na tom hřišti vás nenapadá, že musíte dát co nejvíc gólů, abyste se snížili náskok Plzně ve skóre. Chcete dát góly, ale na tohle nemyslíte.

Vyhovuje vám, že jste teď víc v zákrytu, navíc máte lehčí los než Plzeň?
O losu to teď vůbec není, vždyť málokdo čekal, že doma málem prohrajeme s Jihlavou, vůbec nerozhoduje, kdo je kde v tabulce.

reklama