reklama

Lafata: Kdyby Limba pád opakoval, aspoň by bylo o čem mluvit

Kapitán Sparty David Lafata přiznal, že na pád Davida Limberského v pokutovém území už sparťané zapomněli. Kapitán Sparty David Lafata přiznal, že na pád Davida Limberského v pokutovém území už sparťané zapomněli. autor: Aktuálně.cz
V posledních dvou měsících se potkávali v jedné kabině častěji než byli dříve zvyklí, v sobotu však budou soupeři ve šlágru podzimní části Synot ligy mezi Viktorií Plzeň a pražskou Spartou.

Praha - V posledních dvou měsících se potkávali v jedné kabině častěji, než byli dříve zvyklí. Spolu se podíleli na výborném startu české reprezentace v kvalifikaci o Euro 2016 ve Francii, v sobotu však budou soupeři ve šlágru podzimní části Synot ligy mezi Viktorií Plzeň a pražskou Spartou

David Limberský, Václav Procházka, Daniel Kolář a Václav Pilař na jedné straně a Pavel Kadeřábek, Lukáš Vácha, Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí a David Lafata na druhé by se měli ve 13. kole tohoto ročníku postavit ve Štruncových sadech v základních sestavách svých týmů, zvláštní rivalitu v boji o čelu tabulky však nikdo z nich nepociťuje.

Kapitán Sparty Lafata dokonce přiznal, že ve sparťanské kabině už všichni zapomněli na to, jak před dvěma lety ve vzájemném souboji v Plzni obránce Viktorie Limberský nasimuloval po kontaktu s Josefem Hušbauerem pád v pokutovém území a z následné penalty rozhodl o výhře Plzně Pavel Horváth.

"O Limbově pádu jsem dlouho neslyšel"

"Přiznám se, že jsem o tom Limbově pádu už dlouho neslyšel, neprobíralo se to. Asi se na to zapomnělo. Takový je fotbal. A kdyby se mělo něco podobného opakovat, aspoň by bylo o čem mluvit, ne? Představit si to dokážu, ale strach z toho nemám,“ přiznal Lafata s úsměvem na tváři na středečním setkání fotbalistů Sparty s novináři.

"Mezi sebou máme vztahy naprosto korektní. Na hřišti sice chce každý vyhrát, ale máme dost rozumu na to, abychom si po zápase normálně podali ruce a mohli se spolu dál bavit. V tom nevidím problém. A obsazení rozhodčích? To jsme si radši nezjišťovali, to se snad ani nedá. Nebo už něco víte? Já vyjdu s každým, mně je to jedno," doplnil útočník Sparty.

Také jeho spoluhráč ze Sparty a reprezentace Krejčí si myslí, že zápas nijak zvlášť vyhecovaný nebude. "V reprezentaci žádné hecování s kluky z Plzně neproběhlo. A z mojí strany k němu ani teď nedojde, v reprezentaci jsme jeden tým. Teď půjdeme proti sobě a každý se bude soustředit sám na sebe," uvedl Krejčí.

Krejčí: Nemám věk na mluvení se sudím 

Podobný názor na vzájemnou řevnivost obou klubů má i kouč Letenských Vítězslav Lavička. "Vztahy Sparty s Plzní? Jeden druhého respektujeme, z mého pohledu tam není žádná nevraživost. A jak čtu výroky druhé strany, tak to z nich cítím podobně," podotkl Lavička.

On ani Krejčí se nebojí ani toho, že by zápas měl stejně jako před dvěma lety výrazně ovlivnit rozhodčí. "Nad tím absolutně nepřemýšlím, hráčům to ani nepřísluší. V kabině jsme zatím opravdu vůbec neřešili, kdo bude v Plzni pískat," uvedl Krejčí.

"Já se o jméno rozhodčího nestarám před žádným zápasem. Všimnu si ho, teprve když nastupujeme. Nemám věk na to, abych si s nimi povídal, takže vlastně žádný vztah s rozhodčími nemám," smál se záložník Sparty.

Lafata: Na derby jsem se těšil víc

Podle Lafaty bude sice zápas první dvou týmů v tabulce vyhecovaný, on sám se však více těšil na derby se Slavií, které Sparta před měsícem díky jeho dvěma trefám vyhrála 2:0. 

"Těším se hodně, asi jako každý. Víc jsem se těšil asi jen na derby, protože to je pořád největší svátek v lize. Derby je jen jedno, pak je hned zápas s Plzní. Asi se to dá brát jako zápas o Krále podzimu, ale to se stejně nepočítá. Mně je jedno, kolikátí budeme přes zimu, mě zajímá až umístění po třicátém kole," přiznal Lafata.

"Ale každý z těch třiceti ligových zápasů je důležitý, když chceme titul. To nám trenér Lavička před každým zápasem připomíná. Vždy přijde do kabiny a říká, že je to důležitý zápas. Už jsem mu říkal, ať mě příště spíše upozorní, až to nebude důležitý zápas," dodal smějící se kapitán Sparty.

"Je znát, že dbají hodně na obranu"

Na vrchol podzimní části soutěže se však Lafata těší. "Tady je ta důležitost samozřejmě o to větší, že se střetnou první dva týmy tabulky. Bude to těžké jako vždycky, s trenérem Koubkem asi hodně zapracovali na obraně. On na defenzivu dá, tak je to na jejich výsledcích znát," podotkl Lafata.

"Velká síla Plzně je v tom, že hrají dlouho pohromadě, dopředu jsou dlouhodobě hodně silní, teď ještě vylepšili obranu, takže nás nečeká nic jednoduchého," doplnil.

Výhodou Plzně bude v boji o titul fakt, že je to letos Sparta, kdo vydává síly navíc v zápasech evropských pohárů. "Jejich výhoda to bude. My loni taky těžili z toho, že jsem se mohli soustředit jen na jednu soutěž. Teď je to obráceně. Uvidíme, jak to dopadne," uvedl sparťanský kapitán.

Nebojí se ani toho, že by byl ohroženo dohrání zápasu tak jako minulý čtvrtek zápas Evropské ligy na hřišti slovanu Bratislava. "Teď v Bratislavě jsme také skoro nenastoupili, takže si to dokážu představit, že by se nedohrálo. Ale myslím si, že to nehrozí. Představit si to dokážu, ale strach z toho nemám," dodal Lafata.

reklama