reklama

Lafata před derby: Líbilo by se mi, kdybychom vyhráli 3:0

David Lafata. David Lafata. autor: CPA Eduard Erben
V posledním pražském derby otevřel útočník David Lafata skóre zápasu a fotbalisté Sparty nakonec porazili Slavii 3:0.

Praha - V posledním pražském derby otevřel útočník David Lafata skóre zápasu a fotbalisté Sparty nakonec porazili Slavii 3:0. A kapitán obhájců titulu by se vůbec nezlobil, kdyby se podle stejného scénáře odehrál i sobotní duel ve vyprodaném Edenu.

"Hlavně by se mi líbil ten konečný výsledek," usmál se Lafata. "Ale teď to bude úplně jiný zápas než posledně. Slavia je v jiné situaci. Dobře posílili, hrajou náročný a zodpovědný fotbal. Navíc jsou nahoře a můžou být v klidu," dodal třiatřicetiletý reprezentant.

Lafatu nestraší ani navrátilec v obraně Slavie Martin Latka. Právě on totiž dovedl Slavii k poslední výhře nad Spartou a navíc se může pochlubit bilancí, že pokud v derby vstřelil gól, červenobílí neprohráli. "Víme, že je silný při standardních situacích, ale není to jenom o něm. Chystáme se na celou Slavii," prohlásil letenský útočník.

Slavia má za sebou sérii tří proher, podle Lafaty se to však v zápase nijak neprojeví. "V tom bych problém neviděl. Liga je a myslím, že ještě bude, hrozně vyrovnaná. Vždyť už v ní není jediný tým bez porážky," uvedl Lafata. "Navíc derby není obyčejný zápas, je to vrchol podzimní sezony," přidal.

reklama