reklama

Lafata v sezoně dohrál, za úder loktem dostal tři zápasy

David Lafata. David Lafata. autor: CPA
Jelikož už vynechal minulé utkání s Teplicemi, přijde tak ještě o poslední duel této sezony a úvodní kolo nového ročníku.

Praha - Sparťanský fotbalista David Lafata dostal od disciplinární komise FAČR trest na tři utkání za vyloučení v utkání 28. kola první ligy v Brně. Jelikož už vynechal minulé utkání s Teplicemi, přijde tak ještě o poslední duel této sezony a úvodní kolo nového ročníku.

S dvaceti góly nejlepší ligový kanonýr Lafata se provinil v 52. minutě utkání s Brnem, když se za stavu 0:3 ohnal loktem po protihráči Tomáši Frejlachovi a trefil ho do hrudníku. Po tomto zákroku mu rozhodčí Jiří Jech udělil jeho první červenou kartu v české lize.

Hrozil trest až na čtyři měsíce

"Jelikož jde o jeho první podobné provinění, dostal nejnižší možný trest. Jinak by mu hrozilo až zastavení činnosti na čtyři měsíce," řekl tiskový mluvčí FAČR Petr Kovář.

Sparta se i tak dostala před posledním ligovým kolem do těžké situace, jelikož bude postrádat oba klíčové útočníky. Kromě Lafaty má totiž disciplinární trest i Léonard Kweuke, který nesmí hrát 12 zápasů za vážné zranění mladoboleslavského Radka Dosoudila v odvetě semifinále Poháru České pošty. Navíc třetího z útočníků Romana Bednáře trápí nemoc.

reklama