Lafata vstřelil už 20. gól, Slavia padla v přestřelce

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
4. 3. 2012 18:56
Jablonec - České Budějovice 1:1, Boleslav - Slavia 3:2
Obrana Budějovic s Řepkou v sestavě na jaře zatím inkasovala jen dvakrát.
Obrana Budějovic s Řepkou v sestavě na jaře zatím inkasovala jen dvakrát. | Foto: Lukáš Drštička

Jablonec - Remízou 1:1 skončilo nedělní utkání Gambrinus ligy mezi Jabloncem a Českými Budějovicemi. Jubilejní dvacátý gól v sezoně v něm vstřelil forvard domácích David Lafata.

Hodně mu přitom pomohl obránci hostí Tomáš Řepka a Roman Lengyel, kteří ve 28. minutě jeho střelu ztečovali tak, že brankář Michal Daněk nestihl včas zasáhnout. Dynamo vyrovnalo o osm minut později, když se trefil po centru Rudolfa Otepky hlavou útočník hostí Jakub Řezníček.

Ač poté měly oba týmy několik dobrých příležitostí utkání rozhodnout, nakonec se rozešly s remízou. Jihočeši, kteří přes zimu mohutně posilovali, tak na jaře neprohráli již potřetí v řadě.

Plzeň vyhrála na Spartě a ztrácí na ni už jen šest bodů
Série Slovanu v Teplicích trvá. Nedal gól a opět padl

Od předposledního místa Baníku Ostrava svěřence Františka Cipra tak dělí již sedm bodů. Jablonec zůstává na pátém místě, přičemž na vedoucí Spartu ztrácí plných jedenáct bodů.

Pěkný fotbal a pět branek viděli diváci v Mladé Boleslavi, kde domácí celek nakonec přestřílel Slavii 3:2. Gólovou přetahovanou načal v úvodním tlaku domácích Kalina, jenže "sešívaní" odpověděli v poslední minutě první půle, kdy se po zmatku ve vápně prosadil Jarolím. Boleslavi ovšem ještě před poločasovým hvizdem vrátil vedení po centru Kuliče Kúdela.

V druhém poločase pohledný zápas pokračoval. V 59. minutě srovnal na 2:2 po dalším závaru Jan Blažek, ale domácí stihli v 71. minutě odpovědět, když se po další asistenci Kuliče prosadil Ondřej Zahustel. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Středočeši se po dnešním vítězství bodově dotáhli na třetí Plzeň, ale mají horší skóre. Slavia zůstává jedenáctá.

Důležitý zápas zvládla Sigma Olomouc, která v záchranářském souboji porazila Viktorii Žižkov 2:1. Obě branky domácích vstřelil Adam Varadi, za Pražany jen snižoval Pavol Jurčo.

19. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)

Branky: 28. Lafata - 36. Řezníček. Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Lakomý. ŽK: F. Novák, Haurdič - Řezníček, Krajčík. Diváci: 2861.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Zábojník, F. Novák (76. Třešňák) - Vošahlík (60. Haurdič), Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Němec (75. Hudson), Javorek, Rýdel, Sandro - Otepka (88. Riegel) - Řezníček (90. P. Novák). Trenér: Cipro.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:2 (2:1)

Branky: 10. Kalina, 45.+3 Kúdela, 71. Zahustel - 45. Jarolím, 59. Blažek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Ščuk, Chramosta, Šírl, Kalina, Rolko, Mareš - Blažek, Cicman, Latka. Diváci: 4350.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl - Ščuk, Kúdela - Zahustel (78. Mareš), Kulič (89. Štohanzl), Fillo - Chramosta (90. Kysela). Trenér: Koubek.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Blažek (85. Hubáček), Jarolím, Milutinovič, Trubila (81. Prošek) - Hurka (59. Böhm) - Škoda. Trenér: Straka.

Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 2:1 (0:0)

Branky: 69. a 75. Varadi, - 81. Jurčo. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Slavík. ŽK: Hála, Ordoš - Milosavljev, Hílek, Šťastný. Diváci: 5547.

Olomouc: Zlámal - Hála, Kučera, Škerle, Vepřek - Schulmeister (90. Koutný), Ordoš, Heinz, Pospíšil, Podaný (46. Varadi) - Jirouš (46. Navrátil). Trenér: Uličný.

Žižkov: Ticháček - Slodowy, Bodeček, Kropík, Šťastný - Sivrič, Valenta, Sloboda (73. Jurčo), Hílek, Milosavljev (69. Kotyza) - Bálek. Trenér: Nádvorník.