Lafata vystřílel Spartě výhru, Letenští se dotáhli na Plzeň

1. 3. 2013 22:10
David Lafata dvěma góly zařídil výhru Sparta. Ta už má stejně bodů jako Plzeň. Liberec v předehrávce 18. kola jen remizoval v Jihlavě.
Sparta vyhrála v Českých Budějovicích a dotáhla se na vedoucí Plzeň.
Sparta vyhrála v Českých Budějovicích a dotáhla se na vedoucí Plzeň. | Foto: Reuters

České Budějovice - Gambrinus liga dvěma předehrávkami rozehrála 18. kolo.

Sparta v něm zásluhou branek Davida Lafaty vyhrála na hřišti Českých Budějovic 2:0 a dotáhla se na vedoucí Plzeň.

Liberec jen remizoval na hřišti Jihlavy 0:0 a přišel o první jarní body.

Kweuke s Lafatou v základu

Sparta už od začátku zápasu postavila na hrot Kweukeho i Lafatu, oba útočníci se ale v úvodním poločase neprosadili. To měli navrch spíše domácí, Sparta se v úvodu trápila.

Favorit převzal zápas pod kontrolu stejně jako v prvním jarním zápase se Slováckem až po přestávce. Oba góly vstřelil David Lafata.

Reprezentační kanonýr otevřel skóre pohotovou ránou v 50. minutě a další gól přidal hned o tři minuty později.

Byly to jeho vůbec první dvě ligové trefy v dresu Sparty.

Sparta se výhrou dotáhla na vedoucí Plzeň, která má nedělní zápas s Baníkem k dobru, Budějovice zůstávají se šestnácti body na předposlední, tedy sestupové, pozici.

Štajner trefil tyč, na 100. gól čeká

Fotbalisté Liberce měli v Jihlavě jasnou převahu, ale pouze pálili šance a trefili tyč.

Úřadující mistři tak po úvodní výhře nad Jabloncem přišli o první jarní body v Gambrinus lize za remízu 0:0 a pouze se dotáhli na šestou Duklu.

Jihlava remizovala bez branek už podruhé za sebou a je v závěsu dvou bodů.

Hosté byli celý zápas v mrazivém počasí jasně lepší, ale nedokázali proměňovat velké šance.

Nejblíže byl gólu Jiří Štajner, jenže trefil jen tyč a musí si na svůj stý gól v Gambrinus lize ještě počkat.

Výsledky 18. kola:

FC Vysočina Jihlava - FC Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Kotík. ŽK: Vaculík - Kelič, Kováč. Diváci: 2560.
Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Čvirik, Marek - Karlík, Rada - Masopust (68. Koloušek), Jungr, Kosak (90. Tomeček) - Vaněček (70. Šimonek). Trenér: Komňacký.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek - Pavelka (62. Šural), Rybalka, Štajner (90. Ndiaye), Frýdek (85. Sackey)- Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 50. a 53. Lafata. Rozhodčí: Jech - Peřina, Paták. ŽK: Mchojan, Machovec. Diváci: 3652.
Č. Budějovice: Daněk - Novák (90. Linhart), Mchojan, Lengyel, Machovec - Hora, Benát (58. Černý), Rýdel, Javorek (86. Malakjan), Táborský - Řezníček. Trenér: Švantner.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Pamič - Kadlec (82. Přikryl), Vácha, Matějovský, Krejčí - Kweuke (75. Bednář), Lafata (87. Polom). Trenér: Lavička.

1. Plzeň 17 11 4 2 30:12 37
2. Sparta 18 11 4 3 29:12 37
3. Jablonec 17 9 5 3 29:17 32
4. Olomouc 17 8 6 3 26:16 30
5. Mladá Boleslav 17 8 3 6 20:20 27
6. Dukla 17 5 8 4 27:23 23