reklama

Lafata: Životní forma? To nevím. Pořád mě štvou ty dva góly

David Lafata si dalšího hattricku moc neužíval, radost mu kalí dvě inkasované branky. David Lafata si dalšího hattricku moc neužíval, radost mu kalí dvě inkasované branky. autor: CPA Eduard Erben
Před dvěma týdny smetl David Lafata na Letné Levadii Tallin pěti góly, nyní pomohl fotbalistům pražské Sparty k výhře 4:2 v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů s Malmö hattrickem.

Praha - Před dvěma týdny smetl na Letné Levadii Tallin pěti góly, nyní pomohl fotbalistům pražské Sparty k výhře 4:2 v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů s Malmö hattrickem.

Přesto si David Lafata myslí, že neprožívá žádnou životní formu, naopak ho mrzelo, že Sparta doma inkasovala a příští středu v Malmö bude mít co dělat, aby dvougólový náskok udržela. 

"Nemyslím si, že jsem v životní formě. Navíc to by spíš měl hodnotit někdo jinej než já. Vždycky jdu do zápasu s tím, abych dal góly, ale ne vždycky se to podaří. Kéž by se mi takhle dařilo i ve Švédsku. Musíme tam totiž nějaký gól dát, abychom postoupili," řekl 32letý útočník po zápase.

Davide, jak jste Vaše tři góly viděl z Vaší pozice? Vypadalo to, že jste opět stál v pravý čas na pravém místě... 
Byly to jednoduché góly, ten první byla nádherný přihrávka od Bořka, ten druhý jsem doklepával a při tom třetím mě zase pěkně našel Pepa Hušbauer. Zaplaťpánbůh aspoň za ně, radši bych ale byl, kdyby to bylo dva nula. Ty dva góly mě furt štvou a kvůli nim je to pořád otevřené. 

Jak tedy výsledek 4:2 z hlediska postupu do dalšího kola hodnotíte?
Loni jsme jeli do Švédska s mnohem horším výsledkem (2:2), takže máme lepší výchozí pozici než s Häckenem. Chtěli jsme to jakkoli otočit, takže čtyři dva je ještě dobrý. Měli jsme tam sice ještě další šance, to už bychom ale už asi chtěli moc. 

Čím to, že jste začátek utkání tak zaspali?
Bojím se, aby nás ty dva inkasované góly ještě nemrzely, určitě jsou přes plán. Udělali jsme si to těžký sami, nevyšel nám vůbec začátek, ze tří střel jsme dostali dva góly. 

Jak se Vám za nepříznivého stavu šlo vůbec do kabiny?
Když jsme šli do kabin, nebylo to nic příjemného, každý si k tomu o přestávce něco řekl. Naštěstí jsme se ve druhé půli zvedli a jakžtakž ten výsledek vylepšili.   

reklama