reklama

Lampard: Neutrácejme za hvězdy, talentů máme dost

Frank Lampard Frank Lampard autor: Reuters
Lampard apeluje na vedení, aby vychovávalo mladíky

Londýn - Stává se zvykem většiny špičkových evropských fotbalových týmů, že během letní přestávky vynakládají nemalé finanční částky na nákup nových posil. Již několik let vévodí v celkové sumě utracených peněz Anglie.

Nákladnými posilami se mimo Manchesteru City prezentovala v minulosti také Chelsea a i letos se její vedení netají tím, že chce přivést novému kouči Carlu Ancellotimu hráče, o které bude mít zájem.

Tento slib však poněkud rozhněval záložníka Franka Lamparda. Teni si myslí, že příliš drahé nákupy jsou pro tým poněkud zbytečné. Proč? Podle něj existuje na trhu dostatek mladých hráčů s vynikajícími předpoklady.

„Nechci aby to znělo nějak kontroverzně, ale podle mého názoru bychom měli výrazně více zapracovat do týmu především naše mladíky z různých částí Anglie," uvedl Lampard na serveru Daily Mail.

Čtěte také: Chelsea vyhrála FA Cup, Čech slaví jedinou trofej

Chelsea si přesto letos vyhlédla několik hotových hráčů. Za zmínku stojí zejména její zvýšený zájem o Davida Villu, Francka Ribéryho nebo Alexandra Pata.

Juniorka Chelsea za jinými akademiemi zaostává.

„Musíme se snažit oslovit mladíky, aby přišli do Chelsea. Nemyslím že bychom jim měli mávat před očima moc dolary. Někdy se spíše domnívám, že bychom je prostě měli získat a vychovat si je," míní Lampard.

Michael Ballack u míče Michael Ballack u míče Foto: Reuters

„To by se mi líbilo. Upřímně si však myslím, že jiné akademie pracují s takovýmito mladíky rozhodně lépe než my," uzavřel.

Na britských ostrovech má proslulou akademii právě West Ham nebo Arsenal. Vyhlášenou juniorkou se může pochlubit i Liverpool nebo Manchester United.

V horší situaci je naopak Manchester City, který nyní spoléhá hlavně na vyšší přival kapitálu a Newcastle, jenž kvůli horší klubové strategii sestoupil z Premiere league.  

Chelsea přitom bývá kritizována za přestárlý kádr, a tak by se jí omlazení z řad v Anglii vychovávaných mladíků mohlo hodit. A ještě by na tom ušetřila.

reklama