reklama

Latka opouští Slavii, vybral si ho německý Düsseldorf

Bundesliga bude pro Martina Latku třetím zahraničním angažmá. Bundesliga bude pro Martina Latku třetím zahraničním angažmá. autor: CPA - Eduard Erben
Reprezentační fotbalista Martin Latka patřil k nejlepším stoperům v lize.

Praha - Fotbalový obránce Martin Latka zamířil po vypršení smlouvy ve  Slavií do Německa. Jeho novým zaměstnavatelem bude Düsseldorf. Člen širšího kádru české reprezentace se upsal třináctému klubu bundesligy na rok a půl. Nováček nejvyšší německé soutěže o tom dnes informoval na svém webu.

Nabídka Slavie nestačila

Osmadvacetiletý Latka patřil k nejlepším stoperům v lize a k hlavním oporám Slavie, jedinou brankou například rozhodl zářijové derby proti Spartě. Po konci podzimní části mu ale v Edenu vypršela smlouva, a přestože mu Pražané podle svých slov předložili nový kontrakt s nadstandardními podmínkami, rozhodl se Latka zamířit do zahraničí.

S nabídkou v tomto týdnu neuspěla ani Plzeň, vedoucí tým ligové tabulky.
Latka se vrátil do Slavie v průběhu sezony 2011/2012. Už předtím v Edenu působil v letech 2003-2006 a 2006-2008. Mezitím půl roku hostoval v anglickém Birminghamu.

V lednu 2009 znovu opustil Slavii a přestoupil do Panioniosu Atény, řecký klub ale posléze postihly finanční problémy, přestal vyplácet hráčům mzdy a Latka se soudní cestou z angažmá vyvázal.

Premiéra proti Čechům

V Německu ho čeká třetí zahraniční štace a stane se třináctým Čechem v bundeslize. Düsseldorf vstoupí do jarní části soutěže nedělním utkáním proti Augsburgu, kde působí Jan Morávek s Milanem Petrželou.

Výborné podzimní výkony vynesly Latkovi premiérovou pozvánku do reprezentačního A týmu, v přípravném utkání proti Slovensku odehrál druhý poločas.

reklama