reklama

Lavička: Horváth nesleduje naše zápasy? To je jeho věc

Vítězslav Lavička i Marek Matějovský se shodli v tom, že se Sparta nebude v sobotním zápase mstít za nasimulovaný pád Davida Limberského z podzimního duelu. Vítězslav Lavička i Marek Matějovský se shodli v tom, že se Sparta nebude v sobotním zápase mstít za nasimulovaný pád Davida Limberského z podzimního duelu. autor: Eduard Erben
Vítězslav Lavička nebude sobotní šlágr mezi pražskou Spartou a plzeňskou Viktorií brát jako odvetu za křivdu, kterou se na fotbalistech Sparty dopustil na podzim v Plzni rozhodčí Radek Matějek.

Praha - Vítězslav Lavička ani jeho svěřenci nebudou sobotní šlágr jarní části Gambrinus ligy mezi pražskou Spartou a plzeňskou Viktorií brát jako odvetu za křivdu, kterou se na fotbalistech Sparty dopustil v podzimním vzájemném zápase v Plzni rozhodčí Radek Matějek.

Ten tehdy odpískal pro Plzeň pokutový kop za "zákrok" Josefa Hušbauera na Davida Limberského, reprezentační bek Plzně však pád nasimuloval. Nařízenou penaltu pak proměnil Pavel Horváth a rozhodl o výhře Plzně 1:0.

"Motivaci máme velkou, ale ne kvůli tomu předchozímu zápasu v Plzni a tomu, co se tam stalo před pokutovým kopem. Chceme vyhrát povolenými prostředky, fair play způsobem," řekl Lavička na čtvrteční tiskové konference Sparty.

"Určitě do toho zápasu nepůjdeme vydráždění. Chceme Plzeň porazit, ale normálním, slušným způsobem," doplnil jej záložník a kapitán Letenských Marek Matějovský.

Lavička: Zápas s Plzní se přibližuje derby

A právě tři body za podzimní výhru vedoucí Plzeň dělí od druhé Sparty. Takže i když do konce soutěže chybí ještě deset kol, bude sobotní souboj v boji o titul možná klíčový. 

"Všichni se na ten zápas těšíme, od středy jsme opět všichni pohromadě po reprezentačních utkáních a plně se na zápas připravujeme. Myslím se ale, že tento zápas ještě o titulu nerozhodne, i kdybychom prohráli," uvedl Lavička.

"Jsme si ale vědomi toho, že Plzeň má náskok tří bodů, uvědomujeme si, že vyhrála první vzájemný zápas o gól, takže víme, že i výsledek ze sobotního utkání by mohl v závěru ligy rozhodovat," dodal.

I přes důležitost a velkou sledovanost zápasu si však Lavička myslí, že duel s Plzní ještě nedosahuje takového věhlasu jako derby pražských S.

"Derby Sparta - Slavia je podle mě kvůli tradice pořád nejvíc, ale zápasy s Plzní se mu svou důležitostí pomalu vyrovnávají," přiznal.

"Že nás Horváth nesleduje? Jeho věc"

Lavičku ani Matějovského nezaskočil fakt, že Pavel Horváth na úterní tiskové konferenci Plzně prohlásil, že nesledoval žádný zápas Sparty na jaře, protože k tomu neměl žádný důvod.

"Je to jeho věc, já se na zápasy Plzně díval, hlavně v evropských pohárech, kde jsem jim přál postup a je škoda, že jim to proti Fenerbahce nakonec nevyšlo. Třeba je pro nás dobře, že Pavel žádné zápasy neviděl," poznamenal Matějovský.

"My jsme se na ten zápas připravovali a připravujeme s velkou vážností a samozřejmě už jsme hráčům ukázali zápasy Plzně, ale jestli Pavel Horváth žádný náš zápas na jaře ještě neviděl, je to jeho rozhodnutí," doplnil jej Lavička.

Podle něj by mohl mít k dispozici kompletní kádr, protože po dlouhodobějších zraněních se už do plného tréninku zapojili Jiří Jarošík a Pavel Kadeřábek.

"Zdravotní problémy si ze zápasu jednadvacítky přinesl Tomáš Přikryl, ale u něj, stejně jako u Jarošíka s Kadeřábkem existuje možnost, že do zápasu zasáhnou," přiznal Lavička.

reklama