reklama

Lavička: Kluci to po pauze rozjeli. Lafata? Par excellence!

Mužstvo ukázalo charakter, lebedil si po výhře 4:2 nad Malmö kouč Vítězslav Lavička Mužstvo ukázalo charakter, lebedil si po výhře 4:2 nad Malmö kouč Vítězslav Lavička autor: Aktuálně.cz
Vítězslav Lavička chválil tým Sparty za obrat ve druhém poločase, o postupu ale před odvetou v Malmö podle něj rozhodnuto není

Praha - Sparta prožila na své cestě k vysněné Lize mistrů hodně krušné chvilky.

V utkání třetího předkola s Malmö dvakrát prohrávala. Ale nakonec slavila výhru 4:2. "Tým ukázal svůj charakter a toho si velmi cením," vysekl po zápase poklonu svým svěřencům trenér Vítězslav Lavička.

V pauze jste šli do kabin za stavu 1:2. Co se v prvním poločase s vaším týmem dělo?

"Dolů nás dostala první střela hostí směrem na branku. Byla tečovaná, soupeř se dostal do vedení, a to přineslo komplikaci. Nadechli jsme se, hezkým gólem vyrovnali. Jenže přišel druhý problém, když soupeř znovu skóroval. Tentokrát po rychlé secvičené akci, o které jsme věděli, že ji používají, ale nestačili jsme to tam dostoupit a ten náběh pokrýt."

Co jste hráčům o poločase zdůraznil v kabině?

"Že zápas není ztracený. Že je třeba ukázat charakter. A moc si vážím, že právě to se skutečně stalo. Kluci to ve druhé půli parádně rozjeli a vrátili se do zápasu. Pochopitelně nám psychicky pomohlo, že jsme se v rychlém časovém rozmezí dočkali dvou branek, nejprve té, kterou jsme vyrovnali, a pak šli následně i do vedení 3:2. Druhý poločas byl z naší strany o charakteru a s ním přišel i zlepšený výkon."

Nakonec Sparta vyhrála 4:2, jak nyní hodnotíte postupové šance před odvetou?

"Vzhledem k tomu původně negativnímu vývoji utkání jde o výsledek povzbudivý. O postupujícím ale ještě rozhodnuto není. Všichni viděli, že soupeř disponuje vysokou kvalitou hráčů, odveta bude náročná."

David Lafata navázal na kulometnou palbu proti Tallinnu, tentokrát týmu pomohl třemi brankami. Jak jeho výkon hodnotíte?

"Výrazem par excellence! Opět se ukázalo, jak platným je hráčem pro náš tým, pro náš způsob hry. V kritických momentech bere zodpovědnost na sebe. A střílí důležité góly. Ale nebyl to jen David, kdo dnes ukázal vůli a charakter."

Z očekávané sestavy vypadl Ondřej Švejdík. Proč?

"Rozhodlo se o tom hodinu před zápasem. Měl problém s intenzivním krvácením z nosu. Bylo tam riziko, že kdyby nastoupil, musel by v průběhu zápasu ze zdravotních důvodů nuceně střídat.!

Na pozici stopera ho nahradil Radoslav Kováč. Jak jste byl spokojen s jeho výkonem?

"Odvedl solidní standard. Nešťastnou teč u první inkasované branky mu za vinu nedáváme. O poločase jsme s hráči pohovořili o tom, jak účinněji soupeři zabránit v přechodu do protiútoku. Zvedla se celá naše hra. Radek ve druhé půli ukázal, že je vůdčím typem. V důležité chvíli se navíc nejlíp zorientoval před brankou soupeře a vstřelil dúležitý gól."

Před utkáním visely otazníky také nad startem Matějovského...

"Marek si zaslouží uznání. Udělal vše pro to, aby mohl nastoupit. Hrál pod injekcemi... Jak už jsem zmínil. Sparta dnes ukázala charakter. A pomohli nám k tomu i fanoušci, kteří tým za nepříznivého vývoje nezatratili a poslali mu naopak na hřiště pozitivní energii. I to nám pomohlo a fanouškům za to patří velký dík."

reklama