reklama

Lavička si proti Teplicím zkoušel varianty na Neapol

Vítězslav Lavička Vítězslav Lavička autor: CPA Eduard Erben
Trenér Sparty Vítězslav Lavička si ve šlágru proti Teplicím vyzkoušel varianty na utkání v Neapoli v rámci EL.

Praha - Na Letnou si vezou jen bod, ale jinak byli hráči i trenéři Sparty po bezbrankové remíze v Teplicích víceméně spokojení. Šlágr 7. kola Synot ligy totiž navzdory výsledku nabídl pohlednou ofenzivní podívanou.

Lodivod hostů Vítězslav Lavička si pochvaloval, že před čtvrtečním utkání Evropské ligy s Neapolí si vyzkoušel nové herní varianty. V sestavě totiž chyběli Josef Hušbauer či Lukáš Vácha.

"Josefa jsme chtěli zapojit až během zápasu a Vácha nestačil doléčit zraněná žebra z reprezentačního srazu a brali jsme v potaz i to, že nás čeká zápas s Neapolí, takže jsme chtěli vyzkoušet varianty, které by v něm mohly fungovat," přiznal Lavička po zápase.

Remíza ze sobotního utkání prý byla spravedlivá. "Přijeli jsme s úmyslem tu odehrát dobrý zápas a mít tři body, ale tady se získávají velmi těžce. První poločas z naší strany nebyl podle našich představ, nenechali nás rozehrát a hráli hodně agresivní styl, s jednoduchými míči na hrot. Ta agresivita nám dělala problémy. První poločas vyzněl pro domácí, druhý naopak. Naše hra se zvedla, měli jsme dost šancí, které jsme nevyužili," dodal kouč Sparty.

Krejčí: Ty šance jsem prostě měl proměnit

Dvě největší příležitosti hostů měl Ladislav Krejčí a po zápase si sypal popel na hlavu. "Tu první jsem blbě řešil, měl jsem přihrávat Lafatovi. Ve druhé jsem se trochu lekl vybíhajícího Grigara a chtěl to dát podél něj, holt nevyšlo. Ale měl jsem to jednoznačně proměnit. Dost jsme si toho řekli v kabině, leccos změnili, ale to nestačilo," krčil rameny krajní záložník Letenských po zápase.

To gólman Teplic Tomáš Grigar byl jedním z hrdinů zápasu. "Remízu bereme. Myslím, že jsme hráli dobrý fotbal. Dobře jsme napadali, moc jsme je nepouštěli do hry. Spartě obzvlášť v první půli chyběla lehkost, neměla nic a my byli jasně lepší, až druhý poločas byl vyrovnaný. Sice se motáme ve středu tabulky, potřebujeme vyhrávat, ale tentokrát remízu bereme," řekl spokojený brankář.

reklama