reklama

Lavička: Titul je jen zástavka, máme na víc

Vítězslav Lavička. Vítězslav Lavička. autor: CPA Eduard Erben
Sparťanští fotbalisté i trenéři se radují z titulu, Sparta se ho dočkala po čtyřech letech.

Praha - Nemuseli hnout ani brvou, ale přesto fotbalisté Sparty získali v neděli večer mistrovský titul. Pomohlo jim k němu škobrtnutí Plzně, která zaváhala v Jablonci a už Letenské v tabulce Gambrinus ligy nemůže předstihnout. A i když teď slaví bez fanoušků a bez fanfár, radost sparťanů nezná mezí.

„Nikdo si nepřál, abychom titul slavili u televize, protože bychom si to raději užili na hřišti a s fanoušky. Ale titul je ocenění za celou sezónu, a proto si ho užijeme tak jako tak,“ prohlásil pro web Sparty Lukáš Vácha

"Jsem šťastný, že jsme splnili sen všech sparťanů,“ zářil zase trenér Vítězslav Lavička. Nezapomněl přitom poděkovat ani vedení klubu, které ho podrželo ve funkci i přes letní ostudný výpadek v předkole Evropské ligy s Häckenem. "Titul však nepatří jen hráčům, ale i vedení a všem dalším lidem z klubu, protože i oni si ho doopravdy zaslouží."

Další zastávka? Evropské poháry

V létě budou moci sparťané odčinit i tuhle černou kaňku, jako šampioni české ligy totiž budou nasazeni do druhého předkola Ligy mistrů. A jak vyšlo dnes najevo, budou ve všech třech případných předkolech nasazeni, tedy pokud nedojde na zvláštní shodu okolností (více zde)

"Těší mne také to, že se potvrdilo, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná," tvrdí nyní Lavička "Věřím totiž, že titulem to nekončí, že je to jen zastávka. Tenhle tým toho totiž může dosáhnout daleko víc."

Tou nejbližší zastávkou přitom pro Spartu bude finále domácího poháru, které hraje už 17. května proti Plzni. "Hlavní je teď pro nás pohár, protože bychom rádi měli double," uvedl Bořek Dočkal.

Oslavovat se bude natřikrát

Oslavy zisku titulu si každopádně budou moci sparťané užívat hned několikrát. Dnes a zítra totiž budou slavit hráči společně, příští neděli pak budou mít v domácím duelu s Olomoucí první šanci radovat se s fanoušky.

Podle nové regule ovšem ještě nezískají mistrovský pohár, který se bude předávat až po třicátém kole. Další oslavy tak Sparťany čekají po domácím duelu s Jihlavou, který se hraje 31. května.

"Mrzí nás, že jsme v Teplicích nevyhráli a neoslavili to hned. Na druhou stranu si ale myslím, že jsme si titul zasloužili za celou sezónu, ve které jsme byli opravdu nejlepší,“ uvedl Tomáš Vaclík, jenž už vyhlíží příští neděli, kdy Sparta hostí Olomouc.

„Kdyby Plzeň vyhrála, tak by nás čekalo náročných sedm dní před zápasem s Olomoucí. Takhle to bude mnohem veselejší a příjemnější. Už se moc těším na příští týden, kdy to oslavíme po zápase s Olomoucí společně s fanoušky na Letné,“ dodal sparťanský gólman. 

reklama