reklama

Lavička: Vyřadit Malmö nám nestačí. Chceme do Ligy mistrů

Zatímco nad startem Marka Matějovského v zápase s Malmö visí otazníky, Ladislav Krejčí do něj určitě nezasáhne. Zatímco nad startem Marka Matějovského v zápase s Malmö visí otazníky, Ladislav Krejčí do něj určitě nezasáhne. autor: CPA Eduard Erben
Náhoda tomu chtěla, že fotbalisté pražské Sparty po roce opět potkají v evropských pohárech švédský tým. Ve 3. předkole Ligy mistrů narazí na mistra tamní ligy z Malmö.

Praha - Loni pro ně skončila cesta evropskými poháry už po prvním dvojzápase, když ve 2. předkole Evropské ligy nestačili na švédský Häcken.

Náhoda tomu pak chtěla, že fotbalisté pražské Sparty po roce opět potkají v evropských pohárech švédský tým. Ve 3. předkole Ligy mistrů narazí na mistra tamní ligy a zároveň vedoucí tým tohoto ročníku soutěže z Malmö.

Trenér Pražanů Vítězslav Lavička sice přiznal, že je pro něj i pro tým výzva tentokrát před švédský tým přejít, "pouhé" vyřazení Malmö ale není cílem Sparty.

"My víme, že pokud bychom Malmö vyřadili, budeme mít zaručenu účast minimálně ve skupině Evropské ligy, ale to není náš cíl. Tím je postup do základní skupiny Ligy mistrů," uvedl Lavička na pondělní tiskové konferenci před úterním domácím zápasem s Malmö (19:30).

Pane Lavičko, jak velkou výzvou je pro vás švédský klub tentokrát vyřadit?
Los nám přihrál do 3. předkola soupeře ze stejné země jako loni v Evropské lize, což je pro nás velká výzva, abychom ukázali, kam jsme se za rok v naší hře posunuli. 

V čem se váš tým oproti minulému roku změnil, abyste tentokrát uspěli?
Tým má zdravé sebevědomí, je mnohem zkušenější než loni a všichni jsme tak odhodláni oproti minulému roku postoupit do další fáze evropských pohárů.  

A v čem je podle vás největší rozdíl mezi oběma švédskými týmy? 
Jako diplomat řeknu, že je rozdíl mezi Malmö a Häckenem patrný, protože je Malmö v lize jasně první a Häcken až čtvrtý. I proto cítíme k soupeři zdravý respekt, ale bude na nás, zda předvedeme naší hru, nebo nás soupeř donutí přizpůsobit se té jejich. 

Jaké jsou největší přednosti Malmö?
Malmö je oprávněně na špičce ligy, je to velmi dobře organizovaný tým s velmi silnou útočnou dvojicí, která bude i zítra velmi nebezpečná. 

Je možné, že do zápasu už zasáhnou Marek Matějovský a Ladislav Krejčí?
Marek Matějovský včera odtrénoval velkou část tréninku s námi, dnes už absolvuje celý a podle něj se rozhodneme, zda ho postavíme do zápasu, nebo ne. U Ládi Krejčího je to naopak vyloučené, protože mu zdravotní stav nedovolí dnes trénovat. 

A kdy se rozhodnete, zda Matějovského na soupisku napíšete, či ne?
Marek se sám musí rozhodnout, zda bude hrát, nebo ne. Míru rizika si musí po poradě s lékaři uvědomit on sám. Dá se tedy říct, že rozhodující slovo bude mít po dnešním tréninku on sám.

reklama