reklama

Lavický nastoupil za Vyšehrad. Kdyby skóroval, tak roztrhám trenérskou licenci, smál se kouč Frýdek

Julius Lavický odehrál za Vyšehrad půlhodinu a málem dal gól. Julius Lavický odehrál za Vyšehrad půlhodinu a málem dal gól. Foto: Milan Kammermayer
Když se seriál stane realitou. Jakub Štáfek, který hraje postavu Juliuse Lavického v seriálu Vyšehrad, nastoupil v třetí nejvyšší soutěži. Nechybělo mnoho a dokonce by vstřelil branku.

Praha - Příběh populárního fotbalového seriálu Vyšehrad se stal skutečností. Herec Jakub Štáfek nastoupil se jmenovkou Juliuse Lavického do dohrávky 31. kola České fotbalové ligy, tedy 3. nejvyšší soutěže. V zápase domácího Vyšehradu proti Vltavínu odehrál Štáfek necelou půlhodinu. 

Havárie, podvody i noc na záchytce. Projděte si největší skandály českých fotbalistů Havárie, podvody i noc na záchytce. Projděte si největší skandály českých fotbalistů Prohlédněte zde

V duelu, ve kterém se ještě mohl Vltavín přiblížit postupovým pozicím do druhé nejvyšší soutěže, přihlíželo 2320 diváků. Drtivá většina z fandů ale přišla kvůli Juliuse Lavického v podání herce Štáfka, kterého poslal kouč domácích Jaroslav Klíma do hry v 63. minutě. 

"Lavi" se rozcvičoval podél postranní čáry už během prvního poločasu. "Já jsem fotbal," bavil přítomné fanoušky. Jen o malou chvíli později přiběhl k Štáfkovi jeden alkoholem posilněný fanoušek, který seriálovou hvězdu zvedl. "Běž odsud nebo tě vyvedou," radil Štáfek. 

Na třetiligové utkání si našli cestu i někteří fotbalisté z české reprezentace do jednadvaceti let. "Zahlédl jsem Dana Holzera. Sparťani se přišli podívat," usmíval se Štáfek po zápase. 

Při příchodu na hřiště se za Štáfkem dobývala fanynka pouze v podprsence, ale jeden z členů realizačního týmu ji zastavil a vyvedl zpět mezi další diváky. "Možná se poznáme večer v baru," vysvětlil herec, že dotyčnou dosud nezná.

Štáfek vydržel na hřišti do 90. minuty. Během necelé půlhodiny stihl několik kontaktů s míčem. Dvakrát povedeně sklepl míč na spoluhráče a dokonce se dostal i do stoprocentní šance, když si našel míč v pokutovém území. Střelou šajtlí z první ale branku těsně netrefil.

Jakub Štáfek alias Julius Lavický Lavický si zahrál rovnou půlhodinu. | Foto: Milan Kammermayer

"Kuba mohl rozhodnout, ale netrefil. Naopak zavinil jednu branku, když nezachytil náběh hráče, který poté odcentroval a z toho jsme dostali gól," usmíval se kouč Vyšehradu Jaroslav Klíma, který dodal, že Štáfek přišel asi o čtvrt hodiny později na sraz. "Pokladna se zase o něco nafoukla, ale vím, kde ji mají schovanou," pokračoval s úsměvem Štáfek. 

To fotbalisté Vltavínu z podobné estrády takovou radost neměli. Už před zápasem na sebe pokřikovali, aby se soustředili na zápas. "Před zápasem jsem trochu z té show měl strach, protože jsem věděl, že se bude chtít Vyšehrad před tolika diváky vytáhnout. Přiznám, že jsme vyhráli se štěstím. Hráči asi měli strach z nového hráče," vysvětlil po zápase kouč Vltavínu Martin Frýdek.

"Kdyby se Kuba trefil, tak bych vrátil trenérský průkaz," dodal Frýdek. "Kdybych věděl, že to uděláš, tak bych ten gól dal," smál se na závěr Štáfek. 

Na premiéru Laviho v reálném fotbale se podívejte v následující fotoreportáži.

Fanynky svlékaly trička. "Lavi" debutoval za Vyšehrad, zahrál si skutečnou 3. ligu. A málem skóroval Fanynky svlékaly trička. "Lavi" debutoval za Vyšehrad, zahrál si skutečnou 3. ligu. A málem skóroval Prohlédněte zde

31. kolo ČFL:

FK Slavoj Vyšehrad - Loko Vltavín 2:3 (16. Heřman, 57. Smolák - 19. Sukisa, 72. Šípek, 86. Hodas)

Vyšehrad: Procházka - Šindelář (74. Madej), Drobílek, Matějka, Doležal (76. Šlegl), Macej, Smolák, Nosek (C), Ježdík, Volešák, Heřman (67. Štáfek, 92. Rossmann)

Vltavín: Pávek - Valíček (67. Macháč), Podzimek, Abena (54. Růžička), Uvíra (C), Šípek, Pozníček, Maione (46. Hodas), Mashike Sukisa (92. Schindler), Janda (79. Pejša), Tichý

reklama