AS Řím poprvé ztratil body, remizoval na hřišti FC Turín

3. 11. 2013 22:45
První porážku na domácím hřišti utrpěli v této sezoně italské ligy fotbalisté Lazia Řím, kteří v 11. kole prohráli s FC Janov 0:2. Skóre otevřel po půlhodině hry slovenský záložník Juraj Kucka.
Fotbalisté S Řím sice díky gólu Kevina Strootmana dlouho vedli, Turín však vyrovnal díky gólu Alessia Cerciho. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté vedoucího AS Řím remizovali v 11. kole italské ligy 1:1 na hřišti FC Turín a poprvé v sezoně ztratili body. Hostující brankář Morgan De Sanctis navíc přišel po 744 minutách o neprůstřelnost.

O útok na klubový rekord, od kterého nakonec brankáře AS dělilo 30 minut, připravil De Sanctise v 63. minutě Alessio Cerci. Turínský útočník vyrovnával na 1:1, když hosté vedli od 28. minuty díky brance Kevina Strootmana.

De Sanctisova série neprůstřelnosti se tak zastavila na 744 minutách a v brankářské tabulce italské ligy mu patří šestá příčka.

Rekord drží Sebastiano Rossi, který v sezoně 1993/1994 v dresu AC Milán neinkasoval celkem 929 minut.

AS je po první bodové ztrátě v tabulce na prvním místě, jeho náskok před druhou Neapolí a třetím Juventusem se však ztenčil na tři body. Čtvrtý Inter Milán a pátá Verona už zaostávají o devět bodů.

Lazio poprvé doma prohrálo

Ztratil i druhý římský celek Lazio, který utrpěl první porážku na domácím hřišti v této sezoně když prohráli s FC Janov 0:2. Janovští dokázali svého soupeře porazit popáté v řadě a v tabulce na něj ztrácí již jen bod.

Skóre otevřel po půlhodině hry slovenský záložník Juraj Kucka, který křížnou střelou k levé tyči zaznamenal svou první trefu v ročníku.

Dvacet minut před koncem uzavřel skóre Alberto Gilardino z penalty po ruce Michaëla Cianiho.

Svůj 500. zápas ve všech italských soutěžích oslavil útočník Luca Toni 225. gólem a jeho trefa pomohla k výhře Verony nad Cagliari 2:1.

Domácí díky druhé výhře v řadě udrželi krok s Interem Milán, za kterým na pátém místě tabulky zaostávají pouze vinou horšího skóre.

Inter si udržel čtvrté místo

Inter zvítězil na hřišti Udine 3:0. Sedmou trefou v sezoně se na výhře podílel argentinský útočník Rodrigo Palacio, který vede tabulku střelců o tři branky před spoluhráčem Ricardem Álvarezem.

Inter zaznamenal 500. venkovní výhru, lepší jsou v tomto ohledu jen Juventus a AC Milán.

Domenico Berardi se stal druhým nejmladším střelcem hattricku v italské lize v tomto století a díky jeho brankám zvítězil nováček ze Sassuola na hřišti Sampdorie Janov 4:3.

Domácí dohrávali téměř celý druhý poločas v deseti poté, co byl vyloučen Andrea Costa.

Sampdoria Janov - Sassuolo 3:4
Branky: 19. Pozzi, 64. Eder, 80. De Silvestri - 49., 51. z pen. a 88. z pen. Berardi, 63. Floro

Udine - Inter Milán 0:3
Branky: 25. Palacio, 30. Ranocchia, 90.+1 Alvarez

FC Turín - AS Řím 1:1
Branky: 63. Cerci - 28. Strootman

1. AS Řím 11 10 1 0 25:2 31
2. Neapol 11 9 1 1 24:8 28
3. Juventus Turín 11 9 1 1 23:10 28
4. Inter Milán 11 6 4 1 27:12 22