Noví trenéři Rada a Lička zažili vítězné premiéry.
Slovan se dočkal výhry.
Slovan se dočkal výhry. | Foto: FC Slovan Liberec

Praha - Slovan Liberec a Baník Ostrava. Co mají tyto dva ligové fotbalové týmy společného? Vysoké ambice, špatné letošní výsledky a vyhazov trenéra v minulém týdnu.

A také fakt, že trenérská rošáda zabrala. Slovan i Baník dokázali ve 14. kole Gambrinus ligy zvítězit venku a odrazit se ode dna.

V Liberci nahradil odvolaného kouče Petříka zkušený ex-reprezentační trenér Petr Rada a na Slovácku se mohl radovat z tříbodového zisku.

Olomouc padla v Hradci, Baník deklasoval Ústí
Spartu znovu spasil Kweuke. Slavia veze bod z Příbrami
Potvrzeno: Baník povede od příštího víkendu kouč Marko
Plzeň čtyřmi góly porazila Teplice. Vede opět o 12 bodů

Hubenou výhru 1:0 však Slovan získal především díky tomu, že tradičně neomylný exekutor pokutových kopů Petr Švancara tentokrát selhal. Pět minut před koncem.

„Před druhým poločasem jsem upozorňoval, že nesmíme zalézt a bránit. Čekal jsem tlak domácích a to se potvrdilo. Přesto nám chvíli trvalo, než jsme hru znovu kontrolovali. Tedy až na hektický závěr," hodnotil utkání Rada a děkoval hráčům za nasazení a přístup.

Potěšil ho především výkon v první půli, kdy po skvělé sólové akci Keriče skóroval břichem Miloš Bosančič. Zdá se tedy, že Liberečtí mají pod novým koučem našlápnuto k tomu, aby konečně začali naplňovat ambice, které se rozhodně neshodují se současným 9. místem.

Jiná je situace v Baníku. Ten totiž svého nového lodivoda Karola Marka, který nahradí ve funkci Miroslava Koubka, v uplynulém kole ještě k dispozici neměl.

Marko nastoupí až po Plzni

Na lavičce zaskočil dočasný trenér Verner Lička a Baník se díky vítězství 4:0 nad posledním Ústím vymanil z oblasti sestupových vod.

Lička tým povede ještě v dalším kole doma proti vedoucí Plzni. Zkušený oddaný baníkovec po zápase tvrdil, že jeho hlavním úkolem bylo připravit tým po psychické stránce.

Baník se i přes vysoké vítězství dostával často pod drtivý tlak ústeckých fotbalistů. „To je prostě syndrom neúspěšných mužstev. V hráčích je spousta pochybností. Nevěří si," zhodnotil svůj první a zároveň předposlední zápas na lavičce Ostravy Lička.