Lecjaksův vlastní gól naděje Anderlechtu na LM nezhatil

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 8. 2010 22:43
Werder Brémy doma přehrál Sampdorii Janov 3:1

Praha - I přes vlastní gól Jana Lecjakse vstoupil poměrně nadějně do playoff Ligy mistrů Anderlecht Brusel, který s početnou českou kolonií v sestavě remizoval v Bělehradě s Partizanem 2:2.

Všechny čtyři branky zápasu přitom padly během pouhých dvanácti minut.

Jan Polák a spol. v utkání vedli brankou Gilleta po centru Lecjakse z 54 minuty, ale již o tři minuty později srovnal na 1:1domácí Cléo.

Poté si navíc plzeňský bek, který je v Anderlechtu na hostování, vsítil výstavní vlastní gól, a tak byl nakonec bruselský tým hodně rád alespoň za remízu, kterou v 66 minutě trefil Juhász.

Jako v černém snu. Liga mistrů se Spartě hodně vzdálila
Bez obránců a mozku. S tím bude Sparta bojovat o postup

Výhrou 3:1 zahájili poslední fázi kvalifikace Ligy mistrů fotbalisté Werderu Brémy, kteří na vlastním hřišti porazili Sampdorii Janov.

O branky se ve druhém poločase postarali nejprve Clemens Fritz nádhernou diagonální střelou, pak z penalty zvyšoval na 2:0 Torsten Frings a na tříbrankový rozdíl upravil po pěkné kombinaci Claudio Pizzaro. Alespoň drobnou naději do odvety trefil Sampdorii Pazzini.

Překvapivě v dnešním programu předkola LM selhal Red Bull Salcburk, který doma podlehl 2:3 Hapoelu Tel Aviv, za nějž se z penalty trefil i brankář Enyeama.

Dobrou pozici před odvetami mají také Braga, která porazila Sevillu 1:0, a Basilej, jež si stejným rozdílem poradila s Sheriffem Tiraspol.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Salcburk - Hapoel Tel Aviv 2:3 (1:2)

Branky: 28. Pokrivac, 67. Wallner z pen. - 3. Enyeama z pen., 44. Sahar, 53. Schechter.

Basilej - Šeriff Tiraspol 1:0 (0:0)

Branka: 54. Stocker. ČK: 86. Jerochin (Šeriff).

Partizan Bělehrad - Anderlecht Brusel 2:2 (0:0)

Branky: 58. Cléo, 65. vlastní Lecjaks - 54. Gillet, 66. Júhasz.

Nemistrovská část:

Werder Brémy - Sampdoria Janov 3:1 (0:0)

Branky: 50. Fritz, 67. Frings z pen., 69. Pizarro - 90. Pazzini. ČK: Lucchini (Sampdoria).

Braga - Sevilla 1:0 (0:0)

Branka: 62. Matheus.