reklama

Legendární Matthäus novým koučem reprezentace Bulharska

Bývalý fotbalista zatím jako trenér úspěchy neslaví

Sofia - Bývalý kapitán německé fotbalové reprezentace Lothar Matthäus bude trénovat národní tým Bulharska. Devětačtyřicetiletý mistr světa z roku 1990 v novém působišti podepíše roční smlouvu s opcí na další dva roky.

"Matthäus bude oficiálně představen za několik málo dní," uvedl na úterní tiskové konferenci prezident Bulharského fotbalového svazu Borislav Michajlov, jenž je stejně jako Matthäus rekordmanem v počtu startů za svou zemi.

Čtěte také:
V nároďáku to máš nahnuté, vzkázal Löw Ballackovi
Blamáž v Bahrajnu. Místo ´Toga´ nastoupili podvodníci
Bílek: O rezignaci jsem ani na chvíli neuvažoval

Stopadesátinásobný německý reprezentant nahradí ve funkci bulharského kouče Stanimira Stojlova, jenž rezignoval po porážkách od Anglie a Černé Hory v úvodu kvalifikace o mistrovství Evropy. V říjnovém duelu proti Walesu by měli být Matthäusovými asistenty trenér jednadvacítky Michail Madanski a bývalý asistent u áčka Canko Cvetanov.

Matthäus, jenž byl v dobách své největší slávy jedním z nejlepších fotbalistů světa, zatím jako trenér nenavázal na úspěchy z hráčské kariéry. Sběratel trofejí z působení v Bayernu Mnichov či Interu Milán a nejlepší fotbalista světa podle FIFA za rok 1991 zatím bez výraznějších výsledků vedl Rapid Vídeň, Partizan Bělehrad, brazilské Atletico Parananense, Salcburk, maďarskou reprezentaci a naposledy loni izraelský celek Maccabi Netanja.

reklama