reklama

Legendární Zidane se vrací do Realu. Bude vybírat hráče

Zinedine Zidane. Zinedine Zidane. autor: Reuters
Prezident slavného fotbalového klubu Florentino Pérez má představu, že čtyřicetiletý Francouz se jednou ujme i trenérského kormidla.

Madrid - Po odchodu trenéra Josého Mourinha se do Realu Madrid vrací jeho někdejší hvězdný záložník Zinedine Zidane. Z pozice sportovního ředitele bude mít na starosti přestupovou politiku a prezident slavného fotbalového klubu Florentino Pérez má představu, že čtyřicetiletý Francouz se jednou ujme i trenérského kormidla.

"Chceme, aby Zidane vedl náš sportovní projekt ve čtyřech následujících letech. On rozhodne, jaké hráče prodáme a koho zkusíme získat," řekl Pérez rozhlasové stanici Cadena Ser. "A líbilo by se mi, kdyby se jednou stal i trenérem Realu," dodal.

Zidane získal v Realu šest trofejí

Madridskému celku se nepodařilo obhájit titul a sezonu zakončil bez jediného triumfu. Trojnásobný nejlepší fotbalista roku Zidane v klubu hrál v letech 2001 až 2006 a pomohl mu k šesti trofejím. Od roku 2009 do loňského léta byl Pérezovým poradcem a sportovním ředitelem, pak dal přednost trenérskému kurzu.

Mourinho se po odchodu z Realu může vrátit do Chelsea, na madridské lavičce by ho mohl nahradit Ital Carlo Ancelotti z Paris St. Germain.

reklama