Legia s Hlouškem začala 3. předkolo LM prohrou 1:3 v Astaně

Fotbalisté Legia Varšava (ilustrační foto) Fotbalisté Legia Varšava (ilustrační foto) autor: Reuters
Dobře nevkročili do 3. předkola Ligy mistrů fotbalisté Legie Varšava. V Astaně prohráli 1:3, nepomohl jim ani český obránce Adam Hloušek.

Astana - Fotbalisté Legie Varšava vstoupili do 3. předkola Ligy mistrů porážkou 1:3 v Astaně. Celé utkání v obraně polského šampiona odehrál český reprezentant Adam Hloušek.

Kostky jsou vrženy slibně. Slavia musí ladit jemnou útočnou mechaniku, Plzeň nefaulovat před brankou Kostky jsou vrženy slibně. Slavia musí ladit jemnou útočnou mechaniku, Plzeň nefaulovat před brankou Čtěte zde

Domácí nakročili k vítězství v závěru prvního poločasu, kdy se přesnými střelami prosadili Junior Kabananga a Ivan Majevski. V 79. minutě zblízka snížil náhradník Armando Sadiku, ale v nastavení přidal třetí branku Astany po brejku Patrick Twumasi.

Kazašský mistr prodloužil domácí pohárovou neporazitelnost na 14 zápasů.

Ajax Amsterodam bez českého útočníka Václava Černého v Nice remizoval 1:1. Utkání po půl hodině hry gólově otevřel domácí Mario Balotelli. Nováček LM však těsné vedení neudržel a krátce po pauze srovnal Donny van de Beek.

Hapoel Beer Ševa si doma poradil s Ludogorcem Razgrad a zvítězil 2:0. Ani na lavičce izraelského šampiona ještě nebyla letní ofenzivní posila Tomáš Pekhart.

Úřadující vítěz rumunské ligy Viitorul Constanta, který si rovněž odbyl premiéru v elitní soutěži, doma zdolal APOEL Nikósie 1:0. Další debutant Basaksehir v dramatickém duelu v Bruggách remizoval 3:3. Istanbulský tým dohnal poločasovou ztrátu 0:2, poté se dokonce ujal vedení, které ale záhy ztratil.

Výhru 3:1 na svém stadionu zaznamenalo také Dynamo Kyjev proti Young Boys Bern. Chorvatský mistr Rijeka v Salcburku uhrál nadějnou remízu 1:1. Domácí prostředí nevyužil Celtic, jenž v Glasgow hrál bez branek s Rosenborgem Trondheim. Maribor naopak před svým publikem zdolal Hafnarfjördur 1:0.