Legia s Hlouškem zahájila boj o Ligu mistrů remízou v Mostaru, Celtic padl s poloprofesionály

Aktualizováno 12. 7. 2016 22:56
Legia Varšava zahájila 2. předkolo Ligy mistrů remízou 1:1 na hřišti bosenského celku Zrinjski Mostar. Celý zápas v sestavě hostů odehrál český krajní obránce Adam Hloušek. Celtic Glasgow v soutěžní premiéře trenéra Brendana Rodgerse senzačně prohrál na Gibraltaru s outsiderem Lincolnem Red Imps 0:1. Odvety se hrají příští týden. Legii poslal v Mostaru do vedení v 49. minutě po rychlé akci přesnou střelou Nemanja Nikolič, ale už za osm minut vyrovnal hlavou po rohovém kopu Matija Katanec. Poloprofesionální gibraltarský tým Lincoln rozhodl zápas se skotským favoritem krátce po změně stran, když Lee Casciaro využil zaváhání obránce Efa Ambrose. Celtic už odpovědět nedokázal.
Legia Varšava
Legia Varšava | Foto: Reuters

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Zrinjski Mostar - Legia Varšava 1:1 (0:0)

Branky: 57. Katanec - 49. Nikolič.

Dinamo Tbilisi - Alaškert (Arm.) 2:0 (0:0)

Branka: 55. Kiteišvili, 69. Kvilitaia z pen.

Karabach (Ázerb.) - F91 Dudelange (Luc.) 2:0 (2:0)

Branky: 10. z pen. a 27. Richard Almeida.

Hapoel Beer-Ševa (Izr.) - Šeriff Tiraspol (Mold.) 3:2 (1:1)

Branky: 43. Ogu, 52. Barda z pen., 90. Radi z pen. - 22. Ivančič, 64. Brezovec. ČK: 26. Aliti (Tiraspol).

BATE Borisov - SJK Seinäjoki (Fin.) 2:0 (1:0)

Branky: 32. Kendy, 68. Rodionov.

Lincoln (Gibr.) - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

Branka: 48. L. Casciaro.

The New Saints (Wal.) - APOEL Nikósie 0:0

Valletta - CZ Bělehrad 1:2 (1:0)

Branky: 15. Falcone - 66. Katai, 75. Sikimič.

Red Bull Salcburk - Metalurg Liepaja (Lot.) 1:0 (0:0)