reklama

Lehmann urazil německé fanoušky. Dostal ultimátum

Jens Lehman a jeho gesto v zápase s Kyprem, o kterém německý gólman nic neví. Jens Lehman a jeho gesto v zápase s Kyprem, o kterém německý gólman nic neví. autor: Reuters
Německý gólman dostal od trenéra Löwa ultimátum

Hanover - Gólman německé fotbalové reprezentace Jens Lehmann, jenž nedávno nevybíravým způsobem veřejně napadl svého konkurenta v bráně Arsenalu Almuniu, má další problém.

V kvalifikačním zápase skupiny D s Kyprem, který Němci v Hannoveru jasně vyhráli 4:0, ukázal fanouškům vulgární gesto.

Sedmatřicetiletý Lehmann neudržel nervy na uzdě ve chvíli, kdy se fanoušci hlasitým skandováním dožadovali jeho vystřídání za místního brankáře Roberta Enkeho.

Dále čtěte:

Lehmanna si na kobereček pozval dokonce trenér Němců Joachim Löw, aby mu podle deníku The Guardian vysvětlil své nevhodné chování.

Gólman Arsenalu se po schůzce za gesto nejenže neomluvil, ale navíc ho zcela popřel. "Nikdy v životě jsem takové gesto neudělal," citoval jej The Guardian.

Jens Lehman a jeho gesto Jens Lehman si servítky opravdu nebral. Foto: Reuters

A za reprezentačního brankáře se postavilo i vedení svazu. Prezident německé fotbalové federace Theo Zwanziger dokonce řekl: "Jens ví, že taková gesta do fotbalu nepatří. Fanouškům by nikdy nic takového neudělal."

Kromě zmíněného prohřešku německý trenér se svým gólmanem projednávali i jeho budoucnost u národního týmu a podle deníku měl Lehmann dostat ultimátum.

Buď v zimním přestupovém období opustí Arsenal, kde se stal dvojkou za španělským brankářem Manuelem Almuniou, nebo se mu podaří přesvědčit manažera londýnského klubu Wengera a stane se v Arsenalu gólmanem číslo jedna.

V opačném případě se  nepodívá na letní evropský šampionát.

"Lehmann si určitě uvědomuje, že není jednoduché nominovat na mistrovství Evropy někoho, kdo by v klubu nehrál osm nebo devět měsíců," vysvětloval Löw pro deník Guardian.

reklama