"Vrah Lišek." Leicester nestačil na Tottenham, dva góly dal opět Harry Kane

19. 7. 2020 19:09
Fotbalisté Leicesteru podlehli Tottenhamu 0:3 a po dohrání kompletního programu 37. kola mohou přijít o čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů.
Harry Kane nastřílel do sítě Leicesteru dva góly a kdyby mu rozhodčí neodvolali tuto trefu, mohl se radovat z hattricku. | Foto: Reuters

Tottenham o třetí výhře v řadě rozhodl už v úvodním dějství. Nejprve si srazil James Justin do vlastní sítě střelu Son Hung-mina a v 37. a 40. minutě přidal dvě trefy z protiútoků Harry Kane. "Lišky" jsou pro anglického kanonýra oblíbeným soupeřem, v kariéře jim nasázel ve 14 utkáních 16 branek.

Leicester přijde o čtvrtou příčku v případě bodového zisku Manchesteru United v úterním souboji s West Hamem. "Kohouti" se posunuli na šesté, pohárové místo o dva body před Wolverhampton, který má pondělní zápas s Crystal Palace k dobru.

Bournemouth podlehl Southamptonu 0:2 a po 22. porážce v sezoně se na předposlední pozici přiblížil sestupu. Domácí inkasovali v 41. minutě od útočníka Dannyho Ingse. Druhý nejlepší střelec celé soutěže se uvolnil na hranici vápna a technickou střelou zaznamenal 21. ligovou branku v sezoně. Po hodině hry zneškodnil brankář Aaron Ramsdale Ingsovu penaltu.

Ve druhém poločase měly oba celky spoustu šancí a ve čtvrté minutě nastavení dokonce dostal domácí Sam Surridge míč do sítě, videorozhodčí ale odhalil těsný ofsajd. Vzápětí na druhé straně přidal pojistku Che Adams.

Bournemouth stále ztrácí z 19. místa tři body na Watford. Pokud ten v následujících dvou zápasech uhraje alespoň bod, Bournemouth po pěti sezonách mezi elitou sestoupí do druhé ligy.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo: Bournemouth - Southampton 0:2 (41. Ings, 90.+8 Adams), Tottenham - Leicester 3:0 (37. a 40. Kane, 6. vlastní Justin).

1. Liverpool 36 30 3 3 77:29 93
2. Manchester City 36 24 3 9 93:35 75
3. Chelsea 36 19 6 11 64:49 63
4. Leicester 37 18 8 11 67:39 62
5. Manchester United 36 17 11 8 63:35 62
6. Tottenham 37 16 10 11 60:46 58
7. Wolverhampton 36 14 14 8 49:38 56
8. Sheffield United 36 14 12 10 38:35 54