reklama

Letadlo? Ne. Liverpool cestoval jinak. A 24 hodin

Trenér Liverpoolu Rafael Benitez také musel cestovat vlakem Trenér Liverpoolu Rafael Benitez také musel cestovat vlakem autor: Sport
Benitez: Nebyla to příjemná cesta

Madrid - Vlakem, autobusem a krátkodobě i letadlem. Tak komplikovaně a nezvykle cestovali k prvním semifinálovým zápasům Evropské ligy fotbalisté Liverpoolu a Fulhamu.

Anglické týmy nemohou kvůli sopečnému mraku z Islandu užívat leteckou dopravu, a tak museli několik dní před svými zápasy zvolit jiné alternativní řešení. Oba nakonec využily i výhody Eurotunelu.

Čtěte také: Hamburk může hrát finále doma. Jarolím: Je to náš cíl

Ve Francii se ovšem jejich cesty rozdělily. Zatímco Liverpool čeká těžké utkání na hřišti Atletica Madrid, Fulham zase bude bojovat o šance na finále v německém Hamburku.

Rozdíl se pak ukázal i v čase straveném na cestách. Zatímco Reds by byli ve španělské metropoli letadlem za dvě hodiny, takto cestovali (počítá se však i nocleh v Paříži) 24 hodin. A to ještě z Bordeaux do dějiště zápasu letěli.

"Byla to nepříjemná cesta, ale důležité je, že jsme konečně tu a máme dobrou náladu. Víme, že máme den na zotavení a snad to bude už po dnešním tréninku lepší," uvedl na stránkách BBC kouč Benitez.

"Po psychické stránce jsme však připravení. Víme, že to bude těžké, ale musíme být pozitivně naladěni," dodal.

To hráči Fulhamu cestovali o celých dvanáct hodin méně. Jako způsob dopravy zvolili vlak a autobus.

"Nikdy jsem takovouto situaci nezažil, takže nemůžu příliš porovnávat," svěřil se gólman Schwarzer a zažertoval:

"Slyšel jsem, že když naposledy ta sopka bouchala, tak to trvalo dva roky, než se vše uklidnilo. Možná bychom si měli koupit nějaké akcie společnosti Eurostar (provozující Eurotunel). Jestli to totiž bude takto dál pokračovat, bude jejich hodnota pěkně stoupat," uzavřel s úsměvem australský brankář.

reklama