VIDEO Skandál. Bayer dal gól dírou v síti a sudí jej uznali

Aktualizováno 18. 10. 2013 23:30
Kapitán Leverkusenu Stefan Kiessling se raduje z vítězné branky, která se však do branky dostala z boku dírou v síti. | Video: youtube.com

Hoffenheim - Fotbalisté Leverkusenu se dostali poprvé v sezoně do čela německé Bundesligy, když v předehrávce 9. kola vyhráli v Hoffenheimu 2:1.

Leverkusen poslal ve 26. minutě do vedení Sidney Sam, náskok Bayeru v 70. minutě zvýšil jeho kapitán Stefan Kiessling. Domácí tým pak už jen stihl snížit zásluhou gólu Schipplocka v 88. minutě.

Utkání bude mít zcela jistě dohru, neboť vítězná trefa Kiesslinga neměla platit - míč z jeho hlavy totiž těsně minul pravou tyč a zapadl do branky dírou v boční síti.

Představitelé Hoffenheimu okamžitě oznámili, že se proti výsledku zápasu odvolají.

Hoffenheim chce nový zápas

Podle agentury SID může přijít na řadu opakovaný zápas. K tomu došlo v roce 1994, když rozhodčí mylně uznali nepřesnou střelu Thomase Helmera z Bayernu Mnichov jako gól v utkání proti Norimberku.

Skóre kontroverzního zápasu otevřel regulérním gólem ve 26. minutě Sidney Sam, jenž je se sedmi brankami v čele bundesligové tabulky střelců.

V 70. minutě padl gól Kiesslinga, který střelec ani většina jeho spoluhráčů původně neslavili. Až když rozhodčí překvapivě označil míč v síti za branku, zvedli trochu rozpačitě ruce a začali se objímat.

Chyba při Kiesslingově hlavičce nebyla jediným prohřeškem rozhodčího Felixe Brycha v dnešním utkání.

Sudí: Nikdo z hráčů nebyl proti

Mylně kvůli údajnému ofsajdu neuznal gól Hoffenheimu a nesprávně odpískal v jeho prospěch penaltu, kterou nicméně Roberto Firmino neproměnil.

"Měl jsem lehké pochybnosti, ale reakce hráčů byly jednoznačné. Nikdo nebyl proti. Nikdo mi neřekl, že by míč nebyl v brance," řekl rozhodčí Brych k faktu, že domácí hráči proti gólu prakticky neprotestovali.

"Pro mě to také není žádná skvělá situace, uznat gól, který nebyl," dodal.

V tabulce se tak fotbalisté Bayeru dostali před Bayern Mnichov a Dortmund, na něž mají náskok dvou, respektive tří bodů. Hoffenheim zůstává desátý.