Ivo Pospíšil, Red Spo
31. 10. 2008 22:46
Leverkusen - Wolfsburg 2:0 (0:0)
Gólman Wiese zachránil Brémy při pokusu Kiesslinga z Leverkusenu
Gólman Wiese zachránil Brémy při pokusu Kiesslinga z Leverkusenu | Foto: Reuters

Leverkusen - Fotbalisté Leverkusenu porazili v páteční předehrávce jedenáctého kola německé Bundesligy Wolfsburg 2:0 a posunuli se prozatím v nedohrané tabulce na první místo.

V dresu vítězného týmu odehrál celý zápas český reprezentační zadák Michal Kadlec. Naopak druhý český obránce Jan Šimůnek hájící barvy Wolfsburgu zůstal jen na lavičce náhradníků.

Diváci v BayAréně se po bezbrankové první půli dočkali první trefy až v sedmapadesáté minutě, kdy se dalekonosnou střelou prosadil Švýcar Tranquillo Barnetta. Náskok domácích pak zvýšil o chvíli později přesnou hlavičkou i Stefan Kiessling.

Závěr mohl ještě zdramatizovat na druhé straně ex-teplický útočník Edin Džeko, ale orazítkoval jen tyč.