Leverkusen rozstřílel Herthu, Bayern opět v čele

roj
2. 12. 2007 19:20
Ex-teplický Džeko skóroval za Wolfsburg

Berlín - Po středeční výhře nad Realem Madrid porazili fotbalisté Werderu Brémy v domácí lize Hamburk s Davidem Jarolímem 2:1 a před nedělními zápasy se dostali do čela tabulky Bundesligy.

Do vedení dostal Werder po čtvrt hodině hry útočník Pobřeží Slonoviny Boubacar Sanogo, když nejprve obral o míč chorvatského středopolaře Juricu Vranjese a střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře HSV Franka Rosta.

Hamburk srovnal dvacet minut před koncem utkání. Nizozemský ostrostřelec Rafael Van der Vaart zužitkoval kiks gólmana Christiana Vandera. Jím vyražený míč se totiž dostal k Van der Vaartovi, jenž brankáře následně přelomoval.

Jenže už za tři minuty chybovali domácí, když Kompany si dal vlastní gól a uzavřel tak na konečných 2:1 pro Werder.

Příští soupeř Sparty v poháru UEFA, Bayer Leverkusen, rozstřílel Herthu Belín s gólmanem Jaroslavem Drobným 3:0. O branky hostů se postaral Ramelow, Barnetta a Barbarez.

Posledních dvacet minut odehrál za Leverkusen uzdravený reprezentant Bernd Schneider, jenž kvůli zranění chyběl deset týdnů. Hertha prohrála tři z posledních čtyřech utkání.

( Leverkusen hrál ve složení: Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - Ramelow (82. Sienkiewicz), Rolfes - Freier (72. Schneider), Barbarez, Barnetta Kiessling)

Wolfsburg s janem Šimůnkem na kraji obrany doma remizoval s Frankfurtem 2:2. Na 2:1 pro domácí "Vlky" zvyšoval po přestávce ex-teplický Edin Džeko, ale remízu vrátil hostům po deseti minutách Fink.

Bayern Mnichov porazil jednogólovým rozdílem Bielefeld a vrátil se na první místo tabulky bundesligy, kam se v sobotu po vítězství nad Hamburkem dostal Werder Brémy. Za bavorský tým se trefil Francouz Ribery.

15. kolo Bundesligy
Hertha Berlín - Leverkusen 0:3
(31. Ramelow, 50. Barnetta, 90. Barbarez),
Brémy - Hamburk 2:1 (15. Sanogo, 64. Kompany vlastní - 61. Van der Vaart),
Chotěbuz - Karlsruhe 2:0 (62. Angelov, 76. Rangelov), Schalke - Bochum 1:0 (32. Bordon),
Stuttgart - Dortmund 1:2 (35. Meira - 11. vlastní Delpierre, 78. Petrič),
Wolfsburg - Frankfurt 2:2 (6. Gentner, 48. Džeko - 35. Chris, 52. Fink).
MSV Duisburg - 1. FC Norimberk 1:0 (72. Ivica Grlic)
 Arminia Bielefeld - Bayern Mnichov 0:1(22. Franck Ribery)