Leverkusen se drží v čele. I přes remízu v Hannoveru

Sport Sport, Red Spo
6. 12. 2009 22:29
Kolín n. Rýnem-Brémy 0:0, Schalke-Hertha Berlín 2:0

Praha - Fotbalisté Brém nevyužili sobotní ztráty vedoucího Leverkusenu a po bezbrankové remíze s Kolínem v 15. kole německé ligy na druhém místě stále ztrácejí tři body. Svěřenci trenéra Schaafa v neděli napodobili výsledek Leverkusenu v Hannoveru.

Na Brémy se bodově dotáhlo Schalke, které zdolalo poslední Herthu Berlín 2:0 a na třetím místě tabulky vystřídalo Bayern Mnichov.

Werder, který prodloužil svou sérii bez prohry na 23 zápasů ve všech soutěžích, v Kolíně citelně postrádal své nejlepší ligové střelce. Zatímco peruánský kanonýr Pizarro je dlouhodobě zraněn, tvořivého záložníka Özila nepustila do utkání chřipka.

Jaroslava Drobného v brance berlínského celku překonal poprvé po hodině hry útočník Kuranyi, který vstřelil svůj jubilejní stý gól v bundeslize. Ambice hostů na vyrovnání oslabil obránce Janker, který byl v závěru vyloučen po druhé žluté kartě. Vedení domácích pojistil v 90. minutě z pokutového kopu Brazilec Rafinha.

Záložník Jan Morávek tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků Schalke. Trápící se Hertha v domácí soutěži nevyhrála od prvního kola a na první nesestupovou pozici ztrácí už osm bodů.

Fotbalisté Bayeru Leverkusen se stále drží v čele tabulky německé nejvyšší soutěže, a to i navzdory sobotní bezbrankové remíze na hřišti Hannoveru.

K zisku cenného bodu nad Leverkusenem pomohl v barvách Hannoveru i Jiří Štajner, který hrál sedmasedmdesát minut.

Současný útlum prohloubil Hamburk s Davidem Jarolímem. Ambiciózní klub taktéž nedal gól a remizoval před vlastními diváky s Hoffenheimem.

Body v domácím prostředí ztratil také Wolfsburg. Úřadující mistr Bundesligy remizoval s Freiburgem 2:2 a stále mu patří příčka ve středu tabulky.

Vlci, v jejichž sestavě chyběl znovu Jan Šimůnek, dokonce v utkání dvakrát prohrávali, přičemž alespoň bod zachránil devět minut před koncem řádné hrací doby střídající Johnson.

Kolín nad Rýnem - Brémy 0:0

Schalke - Hertha Berlín 2:0