1. 12. 2015 16:20
Polský útočník ve službách Bayernu Mnichov se svým pětigólovým galapředstavení proti Wolfsburgu ze září letošního roku zapsal čtyřikrát do Guinnesovy knihy rekordů.
Robert Lewandowski letos patří k nejobávanějším útočníkům v Evropě
Robert Lewandowski letos patří k nejobávanějším útočníkům v Evropě | Foto: Reuters

Mnichov - Polský střelec Robert Lewandowski po přestupu z Borussie Dortmund už druhým rokem střílí branky za Bayern Mnichov. V zářijovém zápase proti Wolfsburgu  Lewandowski předvedl dosud nevídaný střelecký koncert.

Svým vystoupením proti Vlkům si vystřílel čtyři zápisy do Guinnesovy knihy rekordů. Na včerejší tiskové konferenci v sídle Bayernu dostal čtyři oficiální certifikáty popisující všechny překonané mety.

Wolfsburg po první půli vedl 1:0. A tak trenér Bayernu Pep Guardiola v poločase zareagoval a do hry poslal místo záložníka Thiaga Alcantary právě střelce Lewandovského.

Prvních pět minut se polský kanonýr rozkoukával, ale v 51. minutě začal nevídaný brankový uragán. V 60. minutě Polák vstřelil už pátou branku v zápase a dokonale otočil skóre z 0:1 na 5:1. Guardiola předvedl nejspíš své nejlepší střídání v kariéře.

Ocenění si polský střelec odnesl za nejrychlejší hattrick v historii bundesligy (202 vteřin), nejrychlejší čtyři branky jednoho hráče v historii soutěže (342 vteřin), nejrychlejších pět branek v historii bundesligy (809 vteřin) a také vstřelil nejvíce branek jako střídající hráč.

Poslechl jsem trenéra

Rekordy, jež stanovil sedmadvacetiletý útočník, asi nějaký ten pátek vydrží. "Nemůžu tomu uvěřit, nechápu to. Něco podobného jsem nikdy neviděl ani jako hráč ani jako trenér," vykládal bezprostředně po zápase kouč Bayernu Guardiola.

"Trenér mě poslal na hřiště abych něco udělal s tím nepříznivým výsledkem, tak jsem ho poslechl," řekl sám Lewandowski.