reklama

Liberec definitivně získal Kušníra. A k tomu dva Ukrajince

autor: AC Sparta Praha
Fotbalisté mistrovského Liberce definitivně získali ze Sparty obránce Ondřeje Kušníra.

Liberec - Náhrada za Gebre Selassieho podepsala. Fotbalisté mistrovského Liberce definitivně získali obránce Ondřeje Kušníra.

Osmadvacetiletý pravý bek přestoupil pod Ještěd z pražské Sparty, kde mu vypršela smlouva. Slovan podepsal kontrakt také s dvěma defenzivními Ukrajinci z Dynama Kyjev Sergijem Ljulkou a Artemem Buteninem.

O Kušnírově příchodu do Liberce se hovořilo už delší dobu. Osmadvacetiletý zadák působil od léta 2008 ve Spartě, s letenským klubem se ale nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu skončila 30. června.

Na severu Čech by měl zkusit nahradit reprezentanta Theodora Gebre Selassieho, jenž přestoupil do německých Brém.

Kušnír má na v lize na kontě 100 zápasů a devět vstřelených branek. Před angažmá na Letné hrál nejvyšší soutěž ve Viktorii Žižkov. Připsal si také čtyři starty za národní tým.

Mladí Ukrajinci posílí defenzivu

Liberec dnes získal také dva mladé Ukrajince z Dynama Kyjev, kteří uspěli na testech. Dvaadvacetiletý Butenin může hrát na postu stopera a defenzivního záložníka, stejně starý reprezentant do 21 let Ljulka je použitelný na obou krajích obrany.

Podle klubového webu s oběma Slovan uzavřel roční smlouvu s opcí. Severočeši už před pár dny angažovali dalšího Ukrajince záložníka Jevgena Morozenka.

Vedení Liberce momentálně jedná také o příchodu pětadvacetiletého stopera ze slovenské Nitry Martina Tótha a brazilského záložníka Souzy. Oba dva by měli odcestovat v pondělí na herní soustředění do Rakouska.

reklama