Liberec doma pohořel. S Žilinou v závěru jen snížil

rou
14. 8. 2008 21:54
2. předkolo Poháru UEFA: Liberec - Žilina 1:2
O dvě minuty později vyrovnal na 1:1 Ondřej Smetana (vpravo). Hlavou usměrnil do sítě přímý kop Petra Papouška. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Pohromu českých týmů v evropských pohárech dovršili ve čtvrtek fotbalisté Liberce.

Ve 2. předkole Poháru UEFA nezvládli úvodní domácí duel se Žilinou, která na severu Čech vyhrála 2:1, když domácí snižovali teprve pět minut před koncem.

Svěřenci Ladislava Škorpila sice začali lépe a v prvním poločase byli aktivnější, ale Keriče po Dortově uvolnění stačil obránce dostihnout ještě před zakončením a další výraznější šanci si Severočeši nevypracovali.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

A tak těsně před koncem první části udeřili hosté. Holeňák prohrál hlavičkový souboj se Štyvarem, jehož hlavička našla Adauta da Silvu, který bez problémů překonal brankáře Zlámala.

A slovenský tým pod vedením českého trenéra Vrby první úspěch pořádně nakopl. Na začátku druhé půle nejdříve Rilke jen těsně minul, stejný hráč pak vyškolil obranu Liberce znovu o minutu později, ale pálil jen do gólmana.

Spartu srazil vlastní gól. Liga mistrů se vzdaluje
Slavia s Fiorentinou selhala. Liga mistrů v nedohlednu

Domácí sice zahrozili po rohovém kopu, když nejdříve promáchl Papoušel a následně střílel Papoušek vedle, jenže z gólu se znovu radovali hosté.

Opět u toho byl Štyvar, se nímž si narazil Róbert Jež, který nádhernou střelou do šibenice zvýšil na 2:0.

Štyvar mohl hned o dvě minuty později, ale jeho hlavička skončila těsně vedle.

A když ve velké šanci hlavičkoval domácí Nezmar jen do náruče brankáře Perniše, vypadalo to s postupovými nadějemi Liberce hodně bídně.

Pět minut před koncem se Severočeši přeci jen dočkali. Po centru aktivního Dittricha nebezpečně pálil Kerič, ale jeho střelu skvěle vyrazil Perniš. Jenže míč skončil u Jana Frejlacha, který alespoň snížil na 1:2.

Výsledek:
Liberec - Žilina 1:2 (0:1)
Branky: 85. Frejlach - 45. Adauto, 59. Jež. ŽK: 44. Holeňák,  54. Nezmar,  80. Smetana -  54. Pečálka,  57. Adauto. Diváci: 7 562.
Liberec: Zlámal - Radzinevičius, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Dort(62. Frejlach), Bílek, Papoušek(58. Dittrich) - Nezmar(74. Smetana), Kerič.
Žilina: Perniš - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, Tesák - Rilke(75. Belák), Štrba, Jež, Vladavič - Adauto(86.Ďurica), Štyvar(77. Lietava).