Liberec nakročil do finále poháru, doma smetl Teplice

28. 4. 2015 21:02
Svěřenci trenéra Vavrušky v úvodním semifinále Poháru FAČR doma porazili Teplice jasně 3:0.
Erich Brabec dal svůj první gól v Liberci a Slovan porazil Teplice 3:0.
Erich Brabec dal svůj první gól v Liberci a Slovan porazil Teplice 3:0. | Foto: Tomáš Liška

Liberec - Slovan Liberec má blízko k postupu do finále Poháru FAČR. Svěřenci trenéra Davida Vavrušky v úvodním semifinále na domácím hřišti porazili Teplice jednoznačně 3:0. Branky vítězů stříleli Djika Douglas, Erich Brabec a Kevin Luckassen.

Slovan si připsal čtvrté soutěžní vítězství za sebou a šňůru bez porážky natáhl už na šest duelů. Odveta se hraje za dva týdny.

Zatímco Teplice nastoupily až na dva posty v nejsilnější sestavě, liberecký trenér Vavruška udělal oproti poslednímu ligovému utkání z nejrůznějších důvodů hned osm změn. Na hřišti to ale nebylo patrné a Slovan měl navrch v nasazení i v proměňování šancí.

V úvodu měli hosté několik příležitostí, otevřít skóre ale nedokázal ani v nejvyloženější pozici Litsingi, který minul. Do vedení se tak dostal v desáté minutě Liberec. Po Breznaníkově centru uklouzl Krob, míč propadl až k volnému Douglasovi a ten sám před Grigarem namířil přesně k tyči. Kamerunský záložník oslavil první soutěžní gól v dresu Slovanu.

Ofenzivní fotbal plný šancí

O šest minut později to bylo už 2:0. Míč se po rohovém kopu odrazil ke stoperu Brabcovi, který zachoval chladnou hlavu a i on zaznamenal svou premiérovou trefu v barvách Liberce.

U Nisy se hrál velmi ofenzivní fotbal a šance se střídaly na obou stranách. Hostující Potočný v akrobatické pozici přes hlavu trefil tyč, na opačné straně dvakrát neuspěl Luckassen.

Nizozemský útočník se dočkal až dvě minuty po přestávce, kdy dorazil balon do odkryté branky po Breznaníkově přiťuknutí. Liberec i po přestávce dobrým výkonem ukazoval, proč se za poslední měsíc posunul z posledního místa ligové tabulky mimo sestupové příčky.

Čtvrtý gól mohl přidat střídající Hadaščok, ale Grigara nepropálil. Na druhé straně pak v závěru nedokázal vykřesat větší naději do odvety Jablonský, jenž hlavou minul opuštěnou branku. Liberec tak soupeři vrátil porážku z březnového ligového souboje, po němž na lavičce Slovanu skončila trenérská dvojice Jiří Kotrba, Josef Csaplár.

Úvodní utkání semifinále fotbalového Poháru FAČR:

Slovan Liberec - FK Teplice 3:0 (2:0)

Branky: 10. Douglas, 16. E. Brabec, 47. Luckassen. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Ďubek, Šural, Breznaník - Kapolongo. Diváci: 2605.

Liberec: Hroššo - Coufal, Pimpara, E. Brabec, Mudra - Soungole - Šural, Douglas (80. Frýdek), Ďubek (72. Pavelka), Breznaník - Luckassen (53. Hadaščok). Trenér: Vavruška.

Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský, Krob - Ljevakovič (46. Vondrášek) - Hora, Vachoušek, Balász (81. Vůch) - Litsingi (55. Kapolongo) - Potočný. Trenér: P. Rada.