Liberec opouští Pohár UEFA. Žilině podlehl i podruhé

ip
28. 8. 2008 21:24
MŠK Žilina - Slovan Liberec 2:1 (0:0)
Liberecký Jan Nezmar oslavuje další branku do sítě Sparty. Tři minuty před koncem poločasu ji vstřelil z otočky opět Ondřej Smetana. Sparta minutu na to odpověděla gólem Slepičky, poločas tedy skončil 3:2. | Foto: Ondřej Besperát

Žilina - Fotbalisté Slovanu Liberec si letos Pohár UEFA nezahrají. Ve čtvrtečním odvetném utkání druhého předkola prohráli na hřišti slovenské Žiliny 1:2 a brány evropských soutěží se pro ně nadobro uzavřely.

Rozhodující branky vstřelili Ivan Belák a Róbert Jež. Za hosty už pak jen snižoval v nastaveném čase Jan Nezmar.

Liberec, který se musel snažit na stadionu Pod Dubňom smazat nepříznivý výsledek z prvního duelu, začal zápas opatrně a domácí Žilina působila v úvodních minutách iniciativněji.

Jako první nechal brankáře Hauzra vyniknout v šesté minutě nejprve Vladavič a po rohovém kopu střílel nebezpečně i Emil Rilke.

Svěřenci Ladislava Škorpila odpověděli o chvíli později Frejlachovým přímým kopem, který ovšem skončil těsně vedle.

Blízko úspěchu byli pak hosté po půl hodině hry, kdy spolupráci Blažka s Keričem první jmenovaný nedokázal přesně zakončit.

Oba hráči si pak vzájemnou roli vyměnili krátce po přestávce, ale i Andrej Kerič síť za gólmanem Pernišem nerozvlnil.

Liberci nepomohla ani přesilovka

K zajímavé situaci došlo po hodině hry. Liberecký Košťal nejprve fauloval v pokutovém území Štyvara a rozhodčí nařídil nekompromisně pokutový kop.

K němu se postavil Róbert Jež a přesnou ranou překonal Hauzra. Jeho zásah však nebyl pro předčasné vběhnutí hráčů do území uznán a záložník Žiliny už podruhé neuspěl. Skvěle zasahujícího Hauzra navíc vzápětí nešetrně fauloval Rilke a byl po druhé žluté kartě poslán předčasně do kabin.

Slovan si však s nabídnutou přesilovkou nedokázal pořádně poradit a domácí i v deseti hráčích útočili. Zejména aktivní byl útočník Štyvar, ale ani jedna z jeho dvou příležitostí radost do ochozů nepřinesla.

O tu se nakonec postaral až střídající Ivan Belák, který deset minut před koncem z hranice pokutového území už mířil přesně.

Uklidnění domácí pak zvýšili na rozdíl dvou branek čtyři minuty před koncem, kdy se v již otevřené obraně hostů prosadil Jež.

Liberec pak v závěru už jen korigoval díky pohotové střele Jana Nezmara.

MŠK Žilina - FC Slovan Liberec 2:1 (0:0)