Liberec porazil Táborsko a je posledním čtvrtfinalistou poháru

1. 3. 2017 15:08
Na konci listopadu se zápas neodehrál kvůli nezpůsobilému terénu, dnes byl ale trávník v pořádku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Sezimovo Ústí - Fotbalisté Liberce se stali posledním čtvrtfinalistou domácího poháru MOL Cupu. V odloženém utkání osmifinále dnes zvítězili na půdě druholigového Táborska 3:1 díky brankám dvou zimních posil Miloše Bosančiče z penalty a Jana Mikuly a vlastní trefě Martina Tomla.

Na konci listopadu se zápas neodehrál kvůli nezpůsobilému terénu, dnes byl ale trávník v pořádku. Liberec od úvodu plnil roli favorita a v 17. minutě otevřel skóre. Po faulu na Graiciara nařídil rozhodčí Machálek penaltu, s kterou si bez problémů poradil Srb Bosančič a připsal si první soutěžní gól v dresu Slovanu po zimním návratu na sever Čech.

Jedenáct minut před poločasem Liberec zvýšil, když se po Graiciarově akci prosadila další zimní posila Mikula. Táborsko ještě do pauzy po hlavičce Tomáše Mrázka snížilo, ale v 78. minutě si srazil Toml míč do vlastní sítě a bylo rozhodnuto.

Liberec si částečně spravil chuť po trápení v lize, kde mu po osmi kolech bez vítězství patří až třináctá příčka se stejným bodovým ziskem, jaký má předposlední Hradec Králové. Pro Slovan je MOL Cup jedinou šancí, jak se kvalifikovat do evropských pohárů.

Liberec doplnil už jisté čtvrtfinalisty Karvinou, Slavii Praha, Bohemians 1905, Brno, Zlín, Opavu a Mladou Boleslav. Dvojice se budou losovat v pondělí v Praze.